Facebook sayfa yetkilendirme yönetici editör moderatör

Facebook sayfa yönetici, editör, moderatör, reklam veren ve analist nedir? Sayfa yönetimdeki terimlerin ne işe yaradığını öğrenmek için Facebook yetkilendirme ayarları nereden yapılır? Sayfaya yönetici ekleme

Facebook sayfa yetkilendirme yönetici editör moderatör
müşteri hizmetleri

Facebook sayfa yönetici ayarları. Facebook sayfamda yetkilendirme yapmak istiyorum. Facebook sayfa kişi ekleme sayfa yetkisi verme. Facebook' ta birini yönetici yapma yönetici nasıl yapılır?

Facebook' ta sayfa oluşturduğunuzda, otomatik Facebook sayfasına yönetici oluyorsunuz. Facebook sayfanızda birine veya birilerine görev vermek yetkilendirmek için yönetici olmanız gerekmektedir. Facebook sayfalarını yöneten kişiler, 5 farklı görev türünde işlem yapabilirler.

Facebook sayfasının görünüşünü, sayfa adını, kişi yetkilendirmeyi, etkinlik oluşturmayı ve diğer işlemleri Facebook sayfa yöneticisi yapar. Aşağıda yer alan ekran görüntüsünde Facebook sayfasında hangi yetkilendirme türlerinin olduğunu ve yetki kapsamını görebilirsiniz.

Facebook sayfa yetkilendirme yönetici editör moderatör

Facebook sayfa yetkilendirme

Facebook sayfa yetkilendirme ayarları

Facebook sayfa yöneticiyseniz:

  1. Facebook hesabınızdan Facebook sayfanıza giriniz.
  2. Facebook sayfasının üst tarafında yer alan Ayarlar seçeneğini tıklayınız.
  3. Açılan bölümde sol tarafta bulunan Sayfa Görevleri'ne tıklayınız.
  4. Sağ taraftan Facebook sayfasına yetki vermek istediğiniz kişiyi yazınız: Yetki vereceğiniz kişi Facebook' ta arkadaşınız ise adını yazıp kişiyi seçiniz. Eğer seçeceğiniz kişi arkadaşınız değilse, kişinin Facebook hesabının e-posta adresini yazınız.
  5. Kişi eklediğiniz bölümün altında yer alan menüyü tıklayarak görevlendirme seçeneğini belirleyiniz. (Editör)
  6. Facebook sayfasına kişiyi eklediyseniz aşağıda yer alan Kaydet yazısını tıklayınız. Onaylanması için Facebook şifrenizi yazınız.

Not: Facebook sayfasında bir kişiye yetkilendirme işlemi yapıldıysa, kişiye bu görev bilgisi gönderilmektedir. Uyarı kişinin Facebook bildirimler bölümünde yer alacaktır. Facebook yetkilendirme seçenekleri: Facebook sayfa görevleri ayarlama yönetme. Sayfa düzenlemek ve uygulama eklemek. Sayfa adıyla paylaşım yapmak veya paylaşımı silmek. Sayfa adıyla mesaj gönderebilme. Facebook sayfasına yapılan yorumlar, paylaşımları ve gönderileri yanıtlama veya silme. Sayfadan kişi engelleme veya kaldırma.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 02:49
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekno Hasan
Tekno Hasan - 1 yıl Önce

Öyle bisi sakin yapmasın bu özelliklerle bu fiyat cok derim

arnoturk
arnoturk - 8 yıl Önce

selam, nereden indirebilirim ??

murat
murat - 9 yıl Önce

qr kodu nedir

ismail
ismail - 9 yıl Önce

ya indirdim ama ses var goruntu yok neden acaba