Facebook' tan çalınan hesaplar satılıyor

Facebook' u hackleyerek 50 milyan civarı kullanıcının bilgilerini ele geçiren bir şebeke, ele geçirdikleri hesapları Dark Web üzerinden satıyor.

Facebook' tan çalınan hesaplar satılıyor
müşteri hizmetleri

Facebook' un 25 Eylül tarihinde 50 milyon hesabı çaldırmasıyla internette ne kadar büyük bir tehlikenin olduğu gözler önüne serildi. Çoğu kullanıcı özel mesajlaşma, özel fotoğraf paylaşımı hatta ailevi videoları paylaşmaya devam ediyor. İşte yeni bir olayla Facebook karşınızda...

Çalınan 50 milyon kullanıcı hesabı DarkWeb' e düştü. Satışı yapıla hesaplar üç ile on iki dolar arasında alıcı bulmakta. Ödeme yöntemide bitcoin. Satılan veriler kişisel bilgiler, mesajlar ve tüm gizli paylaşımlar. 

Facebook' tan çalınan hesaplar satılıyor

Çalınan Facebook hesapları Dark Web satılıyor

Saldırı için henüz net bir bilgi bulunmuyor. Facebook' un Başkan yardımcısının açıklamasında saldırıyı anlamak için çok çalıştıklarını ve bulduklarında paylaşım yapılacağını belirtti.

AB, Facebook hakkında soruşturmaya devam ediyor. Eğer ihmalkarlık yönünde bir bilgiye ulaşırsa Facebook' un yıllık gelirinden %4 kadar para cezası verebilir. 

DeepWeb nedir? İnternet' in karanlık yüzü olarak bilinmekte. Normal yollarla erişim yapılmayan ağlara sahip bir sistem: VPN programları kullanılarak erişim yapılmaya çalışılan yerlerde her türlü bilgi satışı yapılmakta. Şantaj, veri hırsızlığı, internet saldırıları ve hatta kiralık katil ilanları bile bulunmakta.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 19:43
müşteri hizmetleri