Facebook telefon numarası ekleme kaldırma

Facebook telefon numarası nasıl eklenir? Telefon numaramı nasıl eklerim ve Facebook hesabıma kayıtlı telefon numarasını nasıl kaldırırım? Facebook ekli telefon numarasını silme gibi soruların cevabı.

Facebook telefon numarası ekleme kaldırma
banner192

Facebook telefon numarası ekleme ve telefon numarası kaldırma nasıl yapılır? Facebook hesabımdaki telefon numarasını kaldıramıyorum. Facebook numara kaldırmak için onay kodu gelmiyor.

Facebook' tan doğrulama onay kodu SMS mesajı gelmiyor. Facebook telefon numarası ekleme: Facebook hesabıma telefon numarası nasıl eklerim? ya da Facebook hesabıma ekli cep telefonu numarasını nasıl kaldırırım? Aşağıda resimli olarak Facebook numara ekleme ve Facebook numara kaldırma seçenekleri yer alıyor. Telefon numarası ekleme veya kaldırma sırasında işlemin onaylanabilmesi için telefona gelen Facebook onay kodunu hesapta istenilen bölüme girmeniz gerekiyor.

Eğer sim kart değişikliği yaptıysanız veya operatör değişikliği yaptıysanız, güvenlik nedeniyle telefonunuza bildirim mesajları gelmeyecektir. Bu sorunun çözümü için 72 saat beklemeniz gerekiyor. 72 Saat sonra otomatik bildirim gelmeye başlayacak. 

Facebook telefon numarası ekleme kaldırma

Facebook hesabınıza giriş yapıp, "Ayarlar" seçeneğine giriniz.

Facebook telefon numarası ekleme kaldırma

Facebook telefon numarası kaldırma: Açılan bölümde sol tarafta yer alan "Mobil" seçeneğine tıklayıp, Facebook hesabınıza eklemek istediğiniz telefon numarasını yazınız. Telefon numarasını onaylamak için cep telefonunuza gelen onay kodunu istenilen bölüme yazınız. Eğer ekli telefon numarasını kaldırmak istiyorsanız, telefon numarasının yanında "Kaldır" seçeneğini kullanınız.

Facebook telefon numarası kaldırma nasıl yapılır?

facebook müşteri hizmetleri
Uyarı: Facebook hesabınızı açarken telefon numaranızı kullandıysanız, kullanılan numarayı kaldırmak istiyorsanız, numara kaldırmadan önce ya yeni bir telefon numarası ekleyiniz ya da e-posta hesabı ekleyiniz. Aksi durumda bir daha hesabınıza erişim yapamayabilirsiniz. 

Turkcell' den Türk Telekom' a geçişte veya Vodafone geçişlerde güvenlik sebebiyle kod gelmemekte. Bazı kullanıcılar Facebook hesaplarına devamlı girdikleri cihazdan hesaba giriş yapabiliyor. Ama farklı cihazdan girdiklerinde kod gelmediğinden bir sorun olşutuğunu düşünerek telefon numarasını kaldırabiliyorlar. 

Facebook telefon numarası kaldırma

Facebook telefon numarası ekleme kaldırma resimli anlatım

Not: Numara eklerken cep telefonunuza SMS ile onay kodu gönderilir. Bu kodu Facebook mobil bölümüne eklemeniz gerekiyor. Yani numarayı yazdınız sonra telefona mesaj geldi kodu ilgili bölüme yazıyorsunuz. Eğer kod gelmiyorsa bildirim mesajlarına hat kapalı olabilir. Ya da hat değişimi operatör değişimi olmuştur. Bu gibi durumlarda 3 gün kod gelmez.

Facebook hesabınıza numara eklenmiyor veya telefon numarasını kaldıramıyorsanız iletişim için bu formu facebook.com/help/contact /357439354283890 doldurunuz.

Alternatif başvuru: Telefon numarası ekleme hatası veya numara kaldırma sorunu yaşayanlar bu facebook.com/help/contact /283958118330524 formu doldursun.

Facebook iletişim numarası var mı ve Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır haberlerine göz attınız mı? Facebook hesabına kayılı numarayı kaldırma ve Facebooktan telefon numarası nasıl kaldırılır sorusuna kesin cevap olarak hazırlanan haberimize yorum bırakabilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 21:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nisa
Nisa - 4 ay Önce

Facebook şifremi unuttum eski telefon numaram kayıtli SMS almak için ne yaptimsa olmuyor yardımcı olun lutfen numara değişikliği de yapamiyorum

İlgili facebook haberine bakınız
İlgili facebook haberine bakınız @Nisa - 4 ay Önce

Kod gelmiyor ve iletişim yazılarında başvuru adresini verdik.

abidin çelik
abidin çelik - 4 ay Önce

ya hesabıma tlf numaramı ekleyemiyorum kısa bır zaman önce başka hesapta tanımlandı diyor bana yardımcı oplun

Başka hesapta kullanılan telefon
Başka hesapta kullanılan telefon @abidin çelik - 4 ay Önce

Facebook numara kaldırma veya başka hesapta kullanılan mail adresini kaldırma şeklinde aratın. Bunla alakalı bir başvuru formu var.

sevda yalçın
sevda yalçın - 6 ay Önce

operatör değişikliği yaptıgım için tlfonuma onay kodu gelmiyo.faceme tlfondan ve pcden giremiyorum.kayıtlı iletişim mail adersime de onay kodu gelmiyo.yardımcı olursanız sevinirim

Operatör geçişlerine kod gelmeme sorunu
Operatör geçişlerine kod gelmeme sorunu @sevda yalçın - 6 ay Önce

Facebook' la iletişime geçmeye çalışsanız dahi 1-3 gün sürer. Bunun yerine 72 saat beklerseniz hattınıza bildirim mesajları gelir.

Fener
Fener - 7 ay Önce

Ben numaramin uzerine birden çok hesap actim ve suan kullandigim Facebook hesabımin sifresini unuttum kod almak istedigimde eski hesabimin kodunu aliyorum ve suan napacagimi bilmiorm lutfen yardimci olun

İsaaslan
İsaaslan - 9 ay Önce

İdaaslan

Yasemin
Yasemin - 9 ay Önce

Recep Bolatcik
Recep Bolatcik - 9 ay Önce

Facebook Şifremi Unuttum Facebook telefonnumaram kayıtlı değil

mehmet ayyıldız
mehmet ayyıldız - 12 ay Önce

kalıcı sildiğim fecede cep telim bağlı kaldı geri nasıl alırım..Bağlı kalan telimle yeni hesap açamıyorum

Hulya
Hulya - 1 yıl Önce

Arkadaşlar kapanan hesabımda telofon ekliyidi başka hesaba ekleyemiyorum nasıl iptal edecem oradan bir yardım edermisiniz rica etsem bana

Cigdem gok
Cigdem gok - 1 yıl Önce

Kendi facebook adresimde kayitli numaram icin baska bir facebook hesabina eklendi bildirimi geliyor surekli ne yapmaliy7m

saka saka
saka saka - 1 yıl Önce

Fecebook eski telefon numaram var hesabim silindi bildirim alamiyoum nasil numarayi denistiriim yardim lutfen

Telefon numaram başka hesaba eklenmiş
Telefon numaram başka hesaba eklenmiş - 1 yıl Önce

Facebook sitesinden şifre sıfırlama adımlarını yapınız. Kullanıcı adına cep telefonu yazıp aratın. Tahmini cep telefona şifre sıfırlama kodu gelecektir.

ümit
ümit - 1 yıl Önce

Allah belasını versin bu facebook un. neden hesabim kapaniyor açılıyorda. başka hesapta açamıyorum. bir anormallik oluyor bu facebook ta.

Cumhur
Cumhur - 1 yıl Önce

Cep no başka hesaba eklendi diye bildirim geliyo cep Tel No mun eklendigi hesabı nasıl bulurum ve bu hesaptan nasıl kaldiririm

Murat
Murat - 1 yıl Önce

Ben eski numarami kaybettim ve facemide o numara üstüne açtım şimdi faceme erişim yapamıyorum yardım lütfen