İnternet neden yok internet neden yavaş Twitter Facebook WhatsApp

banner186

İnternet neden yok internet neden yavaş Twitter Facebook WhatsApp açılmıyor. YouTube ve Instagram' da açılmıyor veya çok yavaş çalışıyor sorun nedir? Türk Telekom / Avea Vodafone Turkcell 04.11.2016

İnternet neden yok internet neden yavaş Twitter Facebook WhatsApp
Müşteri Hizmetleri 04 Kasım 2016 Cuma 20:16

banner192

İnternet neden yok? internet neden yavaş? Twitter çok yavaş açılıyor. Facebook videolar ve fotoğraflar açılmıyor çok yavaş. WhatsApp açılmıyor. WhatsApp neden çalışmıyor? 4 Kasım 2016 bugün internet neden yok?

Dün geceden başlayan Facebook, Twitter, Instagram ve WhatsApp erişim sorunu nihayet tam olmasa da çözüldü. Devletin başlattığı gözaltı operasyonları nedeniyle geçici olarak erişim yasağı geldi. Sadece erişim sorunu sosyla medya da değil Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom / Avea operatörlerinde de 3G ve 4.5G internet erişimi engellendi.

İnternet neden yok internet neden yavaş

İnternet neden yok internet neden yavaş Twitter Facebook WhatsApp

İnternet neden yok internet neden yavaş Twitter Facebook WhatsApp 

BTK' dan sorgulama yapıldığında erişim yasağının olmadığı görülmekte. Neden erişim yasağı uygulandı diyen kullanıclar için ülkemizde bilgi kirliliği oluşmaması adına devlet tarafından güvenlik için atılan bir adımdır.

İnternet erişim engeli akşam saatlerine doğru yavaş yavaş kalkmaya başladı. Tabi bazı bölgelerde ara ara sorun devam etmekte. Ama aldığımız bilgiye gör Türk Telekom' da aynı zamanda genel bir internet erişim sorunu var. Yani Türk Telekom alt yapısı kaynaklı sorun bulunmakta.

İlk engel Facebook, Twitter, Youtube, Instagram ve WhatApp' da görüldü. Sosyal paylaşım sitelerine erişim yapılamadı. WhatsApp' ta ise bağlanıyor şeklinde 2-3 dakika ekrana uyarı gelip sonradan mesajlaşma / paylaşım bölümü pasif halde kalıyor. Şuan ise WhatsApp' ta yine bağlanıyor yazısı çıkıyor. Ama yavaş şekilde erişim yapılıyor.

İnternet erişim sorunu ve sosyal paylaşım sitelerine erişim yasağı nedeniyle kullanıcılar, DNS ve VPN programlarını tercih ettiler. Tabi bu uygulamaları resmi mağazalarından yani Android işletim sistemi için Google Play Store' den ve iOS iPhone içinse App Store' den indirebilirsiniz. 

Şuan için Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube erişim olsa dahi paylaşımlarda hale beklemekte. Yavaşlık devam etmekte. WhatsApp' ta ise sorun hala devam etmekte. İnternet erişim sorunu da azda olsa devam ediyor. Bazı bölgelerde internet ya yok ya da çok yavaş.

Peki bu sorun ne kadar daha devam edecek? Başbakan yaptığı açıklama da sorun geçici olduğunu belirtmişti. Şuan çok büyük bir sorun bulunmuyor. Ama dediğimiz gibi özellikle Türk Telekom' da sorun devam etmekte. Teknoloji ile ilgili sorunlar için Teknoloji destek hattından yardım alabilirsiniz.
 

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×