Js:miner-c(trj) adlı tehdit bulaştığı için coinhive. com virüsü

banner186

Coin-hive. com şuan ki yeni adı coinhive. com olarak değiştirildi. Bu siteye girildiğinde ya da START MINING butonuna tıklandığında bilgisayarı yoruyor ve yavaşlatıyor. Bir nevi virüs.

Js:miner-c(trj) adlı tehdit bulaştığı için coinhive. com virüsü
Müşteri Hizmetleri 10 Ekim 2017 Salı 18:47

banner192

Avast virüs programında "js:miner-c (trj) adlı tehdit bulaştığı için coinhive.com bağlantınızı güvenli bir şekilde kestik" uyarısı nedir?

js:miner-c(trj) / coinhive. com nedir? Bir nevi virüs. Bilgisayarın kaynaklarını kullanarak sözde para kazandıran site. Siz onay verdiğinizde mevcut bilgisayarın donanımını ve yazılımını kullanıyor.

Coinhive. com sitesi genelde internet ortamından ücretsiz indirilen programlar ve ya tarayıcı uzantısı ile gelebiliyor. Bazı programlar bu uzantıyı isteğe bağlı yükleme bilgisi ile seçenek sunarken bazıları sunmadan istediğiniz programın yanında siz dikkat etmediğinizde yükleniyor. 

Google Chrome Js:miner virüsü

siteye girdiğimde virüs uyarısı

Bu sitenin uzantıları bulaştığı sistemin kaynaklarını bazen %50 bazende daha fazlasını kullanıyor. Örnek CPU ve ekran kartı gücünden yararlanıyor. Bu işlemi isteyerek yapan ve para kazanmak isteyen kullanıcılara uyarı örnek bilgisayarınızın işlemcisinin ömrü kısalabilir. www.andronova.net

İstemediğiniz halde bilgisayarınıza yüklendiyse malwarebytes tarzı programlarla bilgisayarınızı taratınız. Virüs varsa temizleyip tarayıcı uzantılarını da manuel siliniz.

Js:miner-c(trj) coinhive. com virüsü temizleme

Js:miner-c(trj) adlı tehdit bulaştığı için coinhive. com virüsü

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Yasin Serikli - 7 ay önce
Arkadaşlar benim yüksek beğenilerimin olduğu için bir fake hesap benim hesabımı çoğu kişiye şikayet ettirerek kapattı bunu nasıl hallederim bilen varsa lütfen yazabilir mi???