Netflix korsan kullanımı nedeniyle zarar açıklaması

Netflix korsan kullanımı, Netflix' e ne kadar zarar ettirdi? Abonelerin Netflix ortak kullanımı şirketin yaklaşık 192 milyon zararına neden olduğu açıklandı.

Netflix korsan kullanımı nedeniyle zarar açıklaması
müşteri hizmetleri

Online yayın platformu olarak bilinen Netflix, kendine özgü yapımları ile tüm dünyada takip edilmeye devam ediyor. Ancak Netflix'in korsan yayınlar nedeni ile zarar etmeye başladığı görülüyor. Aynı zamanda korsan yayınlar, Netflix abonelik sisteminin de düzgün çalışmamasına neden oluyor. Bu açıdan Netflix'in korsan yayıncılığa yönelik yeni tedbirler üzerinde çalıştığı ortaya çıkıyor.

Netflix ortak kullanımın zararı

Netflix'in zarar etmesinde ortaya çıkan önemli faktörlerden birinin ortak kullanımlar olduğu görülüyor. Netflix kullanıcılarının tek bir abonelik sayesinde ortak kullanım yapmaları, Netflix'e olan aboneliğin ve gelirlerin önemli ölçüde azalmasına neden oluyor. Netflix'in alacağı yeni tedbirler sayesinde özellikle ortak kullanımların sınırlandırılması amaçlanıyor. Diğer taraftan Netflix'in içeriklerinin korsan platformlarda yer alması da ortaya çıkan zararın en önemli faktörlerinden birini oluşturuyor.

Netflix korsan kullanımı nedeniyle zarar açıklaması

Netflix' in zararı ne kadar?

Araştırma şirketlerinin yaptığı sonuçlara göre Netflix, her ay 192 milyon dolar zarara uğratılıyor. Bu konuda yapılan diğer bir araştırmaya göre Netflix'i arkadaşlarının hesabından kullanan kişilerin, Netflix'i kullandıkları tespit edildiği durumda platforma para ödeyerek üye olmayı kabul edecekleri görülüyor.

Netflix'in bu tespiti yapması durumunda zararının önemli ölçüde azalması bekleniyor. Bu tür bir önlem alınmadığı takdirde kullanıcı sayısı her geçen gün artan Netflix'in ilerleyen dönemlerde zararının daha fazla olacağı tahmin ediliyor. Bu konuda Netflix'in yapacağı çalışmalar sonrasında ne tür bir önlem alacağı da merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 15:22