Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu

banner186

Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu, K serisi internet bağlantı sorunu nasıl çözülür? Samsung Led televizyon internet bağlantı sorunu nasıl çözülür?

Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu
Savaş Taşcıoğlu 06 Eylül 2016 Salı 08:50

banner192

Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu, K serisi internet bağlantı sorunu nasıl çözülür? Samsung Led televizyon internet bağlantı sorunu nasıl çözülür? Samsung KU serilerinde internet bağlantı sorunu nasıl çözülür. UE49K6000AU Smart tv internet bağlantı sorunu. 

Smart Tv'lerde sıkça karşılaşılan problemlerden biri de internet bağlantı problemleri. Sizler için Samsung Smart Tv'lerde internet bağlantı sorunu nasıl giderilir? araştırdık çözümler haberimizde. 
 

Samsung Smart Tv internet bağlantı problemi


Samsung Smart Tv'niz üzerinden kablosuz yada kablolu bağlantınız ile ilgili sorun yaşıyorsanız. Aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. 

1. Kablolu olarak bağlantı kurmanıza rağmen internet erişimi sağlayamıyorsanız. Öncelikle kablo bağlantınızı başka bir cihaz üzerinden deneyin eğer bağlantınız var ise Smart Tv üzerinden Ağ ayarlarına giderek Statik iP tanımlası yapınız. Daha sonra internet erişimi gelecektir.

2. Kablosuz ağ bağlantınız başarısız oldu hatası alıyorsanız ilk yapmanız gereken Ağ ayarlarına giderek kablosuz yönlendirici üzerinden ağları taratarak tekrardan bağlantı kurabilirsiniz. 

3. Kablosuz yönlendiriciniz eğer ağı görmüyorsa yada bağlantı varken koptuysa ilk olarak kablosuz yönlendiriciyi devre dışı bırakarak tekrardan etkinleştirin. Eğer kablosuz şifre ekranına tekrar yönlendiriliyorsanız, modemin arayüzünden şifrenizi değiştirerek tekrardan erişim yapmayı deneyebilirsiniz. 

4. iP otomatik başarısız oldu hatası alıyorsanız. iP ayarlarınızı otomatik olarak DHCP olarak yapılandırınız. Ağ ayarları>Kablosuz>bağlantı sekmeleri üzerinden işlem yapabilirsiniz. 

5. Ağa bağlanılamıyor hatası alıyorsanız, kablosuz bağlantınızı kesin ve tekrardan bağlantı kurmayı deneyin sonuç aynı ise Kablosuz ağ adınızı değiştirerek tekrardan erişim yapmayı deneyin. 

6. Yerel ağa bağlanıldı fakat internete bağlanılamadı hatası alıyorsanız, kablo bağlantılarınızın yerini değiştirin daha sonra Dns ayarları için Ağ ayarlarına giderek yeni bir Dns tanımlaması yapınız. 8.8.8.8 -8.8.4.4

7. Ağ bağlantısı tamamlandı fakat internet yok ise internetiniz ile ilgili bir sorun olabilir öncelikle modemi kapatıp açın daha sonra sorun devam ederse İnternet Servis Sağlayıcınız ile görüşün. 


Samsung Smart tv internet bağlantı sorunu

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Nurettin - 6 ay önce
ben her seferinde kablosuz ağ balantı şifrelerini tv açıp kapandıktan sonra yeniden girmek zorunda kalıyorum hep bunun için ne yapmalıyım..
Misafir Avatar
osman - 2 hafta önce @Nurettin
bende de aynı hata var. fişi çekmeden kapatıncada aynısı oluyor.
Misafir Avatar
Televizyonda wifi şifre sorunu - 6 ay önce @Nurettin
Televizyonun fişini çekmeden deneyiniz. Birde cep telefonu hotspot olarak yani internettine tv ile bağlanıp deneyiniz.
Avatar
Engin - 3 ay önce
Ben WiFi bağlanıyorum WiFi adını seçiyorum şifremi yazarken açılan klasör kendiliğinden kapanıyor (TV Samsung smart huy) lütfen yardımcı olurmusunuz
Misafir Avatar
Televizyon wifi bağlantı olmuyor - 3 ay önce @Engin
Farklı bir ağda denediniz mi? Örnek akıllı bir cep telefonun hotspot' unu açarak.
Avatar
Eray - 2 ay önce
Dostum Sunucu Bulunamadı hatası alıyorum yardım eder misin
Avatar
Oktay - 1 ay önce
Samsung tv de ip tv baglanamiyorum internet .bagli diyor birsure sonra error diyor internette sorun yok ip tv yi acamiyorum bilgisi olan varsa yardimci olurmu
Misafir Avatar
IP TV internet bağlantı sorunu - 1 ay önce @Oktay
Modem ayarları değiştirilmesi gerekebilir. Cep telefonun internetini açıp denediniz mi?
Avatar
Ali - 6 gün önce
Televizyonum Wifi ye daha onceden bagliydi ama ne olduysa 2 gundur baglanamiyorum
Agi taratmak istiyorum WPS diye bir sey yaziyor ve tarama yapmiyor
Yardimci olurmusunuz ☹☹
Misafir Avatar
Alternatif bağlantı - 6 gün önce @Ali
Farklı bir internet ağına bağlanmayı denediniz mi? Örnek telefonun...