Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu

facebook müşteri hizmetleri

Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu, K serisi internet bağlantı sorunu nasıl çözülür? Samsung Led televizyon internet bağlantı sorunu nasıl çözülür?

Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu
Savaş Taşcıoğlu 06 Eylül 2016 Salı 08:50

banner192

Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu, K serisi internet bağlantı sorunu nasıl çözülür? Samsung Led televizyon internet bağlantı sorunu nasıl çözülür? Samsung KU serilerinde internet bağlantı sorunu nasıl çözülür. UE49K6000AU Smart tv internet bağlantı sorunu. 

Smart Tv'lerde sıkça karşılaşılan problemlerden biri de internet bağlantı problemleri. Sizler için Samsung Smart Tv'lerde internet bağlantı sorunu nasıl giderilir? araştırdık çözümler haberimizde. 
 

Samsung Smart Tv internet bağlantı problemi


Samsung Smart Tv'niz üzerinden kablosuz yada kablolu bağlantınız ile ilgili sorun yaşıyorsanız. Aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. 

1. Kablolu olarak bağlantı kurmanıza rağmen internet erişimi sağlayamıyorsanız. Öncelikle kablo bağlantınızı başka bir cihaz üzerinden deneyin eğer bağlantınız var ise Smart Tv üzerinden Ağ ayarlarına giderek Statik iP tanımlası yapınız. Daha sonra internet erişimi gelecektir.

2. Kablosuz ağ bağlantınız başarısız oldu hatası alıyorsanız ilk yapmanız gereken Ağ ayarlarına giderek kablosuz yönlendirici üzerinden ağları taratarak tekrardan bağlantı kurabilirsiniz. 

3. Kablosuz yönlendiriciniz eğer ağı görmüyorsa yada bağlantı varken koptuysa ilk olarak kablosuz yönlendiriciyi devre dışı bırakarak tekrardan etkinleştirin. Eğer kablosuz şifre ekranına tekrar yönlendiriliyorsanız, modemin arayüzünden şifrenizi değiştirerek tekrardan erişim yapmayı deneyebilirsiniz. 

4. iP otomatik başarısız oldu hatası alıyorsanız. iP ayarlarınızı otomatik olarak DHCP olarak yapılandırınız. Ağ ayarları>Kablosuz>bağlantı sekmeleri üzerinden işlem yapabilirsiniz. 

5. Ağa bağlanılamıyor hatası alıyorsanız, kablosuz bağlantınızı kesin ve tekrardan bağlantı kurmayı deneyin sonuç aynı ise Kablosuz ağ adınızı değiştirerek tekrardan erişim yapmayı deneyin. 

6. Yerel ağa bağlanıldı fakat internete bağlanılamadı hatası alıyorsanız, kablo bağlantılarınızın yerini değiştirin daha sonra Dns ayarları için Ağ ayarlarına giderek yeni bir Dns tanımlaması yapınız. 8.8.8.8 -8.8.4.4

7. Ağ bağlantısı tamamlandı fakat internet yok ise internetiniz ile ilgili bir sorun olabilir öncelikle modemi kapatıp açın daha sonra sorun devam ederse İnternet Servis Sağlayıcınız ile görüşün. 


Samsung Smart tv internet bağlantı sorunu

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×