Tivibu neden açılmıyor çöktü mü

Akşam saatlerinde görülen Tivibu erişim sorunu hala devam etmekte. Tivibu uygulaması çalışmıyor. Aynı zamanda Tivibu ev ve Tivibu web' de açılmıyor. Sorun Türk Telekom kaynaklı olduğu anlaşılmakta.

Tivibu neden açılmıyor çöktü mü
müşteri hizmetleri

tivibu açılmıyor! Türk Telekom' un Tivibu hizmetinde genel bir sorun nedeniyle bazı kullanıcılar erişim yapamamakta. Tivibu çalışmıyor sorunu bölgesel olarak görülmekte. Bazı kullanıcılar maç izlerken yayının kesildiğini belirtmekte.

Tivibu uygulamasında sorun yaşayanlar web üzerinden denemeleri önerilir. Ya da tam tersi sorunla karşılaşanlar. DNS adresleri denenebilir. VPN uygulaması üzerinden de deneyebilirsiniz. Ama tekrar hatırlatalım bu bir genel sorun.

Tivibu neden açılmıyor? Tivibu müşteri hizmetlerini aramayı denediğimizde ya numara meşgul çalıyor. Ya da açıldığında boş bir ses geliyor. Bu da sorunun genel olduğunu gösteriyor. Tivibu iletişim numarası 444 5 375. Ama ulaşamayanlar TTnet yani Türk Telekom müşteri hizmetleri 444 0 375' i arayabilir. 

Tivibu' nun erişim sorunu port kaynaklı veya yoğun kullanıma dayalı olabilir. Yani net bir cevap bulunmuyor. Ama sorunun Türk Telekom kaynaklı olduğu belli.

Tivibu giremiyorum sorunu

Tivibu açılmıyor çöktü mü

Tivibu' da aldığınız hata kodları ile sorun analiz edilebilir. Bazı örneklere yer verelim dedik. Bazı hatalar paketin kapsamı dışında olduğunu, faturanun ödenmediğini, uzun zaman Tivibu' nun açılmaması ve dahası bu sorunlara neden olabilir.

Tivibu cihazının fişini prizden çıkarıp biraz bekleyip tekrar takınız. Cep telefonda sorun yaşıyorsanız telefonu kapatıp açınız. Farklı bir internet ağından girip deneyiniz. Sinyal yok gibi bir hata ile karşılaştıysanız genel adımları deneyiniz. Aldığınız hata mesajı ile yorum bırakınız.

Tivibu ev çalışmıyor

Tivibu çalışmıyor sorunu: Tivibu açılış ekranında kalıyor ise güç bağlantısını çıkarıp takınız. Kablo kontrolü yapınız. Sinyal yok hatası içinde yine fişi çıkarıp takınız ve kırmızı tuşa basıp kaynağı seçiniz. Donma yaşıyorsanız internet hızınızı kontrol ediniz. Tivibu yayınını çanak antenle alıyorsanız hava şartları nedeniyle sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bunun dışında çanak anteninde sorun olabilir. Bazende kablo kaynaklı olabiliyor. Örnek ek kablolar.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 01:06
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Ümit Asan
Ümit Asan - 10 ay Önce

Merhabalar. Bir kaç gündür tivibu' ya erişim sağlayamıyorum. Yetmedi bir de müşteri hizmetlerine de ulaşamıyorum. Ne olur birileri duysun sesimi

Tivibu maç izleme sorunu
Tivibu maç izleme sorunu - 2 yıl Önce

Tivibu yaşanan sorun nedeniyle roma ve liverpool maçı ikinci yarıda youtube üzerinden yayınlandı.

Teknoloji haberleri