Turkcell Superonline e-posta kurulum ayarları

banner186

Turkcell Superonline e-posta mail kurulumu nasıl yapılır? Superonline POP3 ve SMTP ayarları nasıl olmalı? Outlook Express kurulumu nasıl yapılır? POP3 ve SMTP port numarası nedir?

Turkcell Superonline e-posta kurulum ayarları
Müşteri Hizmetleri 28 Şubat 2017 Salı 02:46

banner192

Superonline' de bireysel ve kurumsal mail e-posta kurulumu nasıl yapılır? Şirket mail kurumu firma e-posta kurum ayarları! Superonline mail hesabı açma. E-posta hesabı nasıl açılır? Şifre değiştirme şifre sıfırlama resimli anlatım!

Superonline artık kolay kurulum ekranı ile kullanıcılarını yormadan e-posta hesaplarını outlook kurulumu kurmaları için yardımcı oluyor. Bunun için eposta.Superonline. com resmi adresine kullanıcı mail ve şifre ile giriş yapmanız yeterli.

Superonline e-posta kurulumu

Superonline e-posta kurulumu

Superonline mail kurulumu

Superonline müşterisi olanlar yani internet hizmetini de Superonline' den alanlar için internet bağlantı ayarları aşağıda yer almaktadır.

Gelen posta sunucu (POP3) adresi: mail.superonline.com / Giden posta sunucu (SMTP) adresi: smtp.superonline.com

İnternet erişim hizmetini farklı bir sağlayıcıdan alıyorsanız daha farklı bir bağlantı ayarları aşağıda yer almakta.

Gelen posta sunucu (POP3) adesi: mail.superonline.com / Giden posta sunucu (SMTP) ise: smtpauth.auperonline.com

E-posta hizmetini ve internet hizmetini Superonline' den alıyor ama özel alanadı kullanıyorsanız örnek www.andronova.net ise gelen posta sunucu adresi cmail.superonline.com ve giden posta adresi de csmtp.superonline.com olacaktır. Bazı şirketler kendi uzantılarını kullanabiliyor.

E-posta hizmetini Superonline' den ama internet hizmetini farklı sağlayıcıdan alıyorsanız bu ayarlar POP3 cmail.Superonline.com ve SMTP csmtp.Superonline.com olarak belirlenir.

Superonline e-posta mail kurulum ayarları

Turkcell Superonline e-posta kurulum ayarları

Outlook Express üzerinden Superonline mail kurulumu

Araçlar / Hesaplar / Posta seçenekleri ile e-posta hesabınızı seçiniz. Sunucu seçneğinde giden posta POP3 sunucusu bölümüne smtpauth.superonline.com ve gelene ise mail.superonline.com olarak belirlenecek.

Giden POP3 posta sunucusunda yer alan my server requires authentication yani sunucu kimlik doğrulaması seçeneği işaretlenmesi gerekiyor.

İleri seçeneği ile devam ediyoruz. Ayarlar' da gelen posta sunucumla aynı ayarları kullanın seçeneğini işaretleyiniz. Eğer otomatik ayarları almazsa  Superonline SMTP port numarası 587 olarak yazınız.

Superonline gelen mail ayarları

Gelen mail ayarlarındaki spam seçeneğinde bulunan filtre hassasiyet ayarlarını orta seviye olarak seçiniz. Aksi takdirde gelen bazı normal maillerde spam olarak algılanabilir.

Superonli e-posta ak liste ve kara liste nedir? Kara liste yani mail almak istemediğin e-posta adreslerini bu bölüme ekleyerek spam bölümüne düşmelerini ayarlayabilirsiniz. Ak liste de önemli gördüğünüz güvenilir mail hesaplarından gelen e-postaların her zaman güvenilir olarak algılanmasını sağlayabilirsiniz. Yani filitre' ye takılmayacaktır. Destek için www.andronova.net

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×