Turkcell Vodafone 3G / 4.5G çekmiyor internet neden yok

facebook müşteri hizmetleri

Turkcell Vodafone 3G / 4.5G çekmiyor internet neden yok? Türkiye genelinde neden internet bağlantısı yok? ADSL ve mobil internet bağlantısı yapamıyorum. İnternet neden gitti?

Turkcell Vodafone 3G / 4.5G çekmiyor internet neden yok
Müşteri Hizmetleri 26 Ekim 2016 Çarşamba 19:35

banner192

Türkiye genelinde Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell 3G / 4.5G internet erişimi neden yok? Cep telefondan internette giremiyorum nedeni nedir? 2G Edge ile internete girebiliyorum. E simgesi nedir?
 

3G / 4.5G çekmiyor internet neden yok


Turkcell Vodafone 3G / 4.5G çekmiyor internet neden yok


Turkcell Vodafone 3G / 4.5G çekmiyor internet neden yok


Sabah saatlerinde başlayan internet bağlantı sorunu Türkiye genelinde devam etmekte. Operatörlerden (Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom) alınan bilgiye göre özellikle Doğu ve Güneydoğu genelinde daha çok internet bağlantı sorunu görülmekte. 

Operatörlerden her hangi birini aradığınızda özellikle Türk Telekom' u aradığınızda sesli yanıt sistemi bölge genelinde internet erişim sorunu olduğunu aktarmakta. Görüşme yaptığınızda hangi bölgede olduğunuzu öğrenip genel bilgilendirme yapıyorlar. 

Cep telefondan internet erişimi sadece 2G ( Edge) üzerinden yapılabilmekte. 3G ve 4.5G internet bağlantısı yapılamıyor. 3G veya 4.5G açtığınızda internet simgesi çıkmıyor. Sadece Edge bağlantısında E simgesi çıkmakta.

Sabah saatlerinde başlayan bu sorun neden hala devam etmekte? Yetkililer bu konuda her hangi bir açıklama yapmadılar. Büyük çapta bir DDos saldırısı mı var? Yoksa Doğu ve Güneydoğu alt yapı arızası mı var? Belli değil.

 

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
- 1 yıl önce
3G / 4.5G telefonda internet yok 2016. Ağrı Ardahan Bingöl Bitlis Elazığ Erzincan Erzurum Hakkari Iğdır Kars Malatya Muş Tunceli Van Batman Diyarbakır Gaziantep Kilis Mardin Siirt Şanlıurfa Adıyaman Siirt Şırnak inetrnet neden yok
Misafir Avatar
- 1 yıl önce @
Güneydoğu ve Doğu bölgesinde neden mobil veri yok