Türkiye genelinde internet bağlantısı neden yok 3G 4.5G simgesi çıkmıyor

Türkiye genelinde internet bağlantısı neden yok? Turkcell, Vodafone, Türk Telekom / TTnet / Avea, Superonline, TürkNet ve Doping. Telefondan internette bağlanamıyorum. 2G, 3G ve 4.5G / LTE simgesi yok.

Türkiye genelinde internet bağlantısı neden yok 3G 4.5G simgesi çıkmıyor
müşteri hizmetleri

Öğleden önce görülen internet bağlantı sorunu, Türkiye genelinde oluştuğu anlaşıldı. Çoğu internet kullanıcısı, internet bağlantı erişiminin olmamasının genel durum olduğundan habersizdi.

İnternet erişimi sadece ADSL gibi bağlantılarda görülmedi. Mobil operatörler Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom dahil tüm operatörlerde görüldü. Yani sorun Türkiye kaynaklı.

Bazı kullanıcılar cep telefonlarından internet erişimi yapamayınca, telefon ayarları ile uğraştı. Sorun devam ediyor.

Cihazını açıp kapattı. Wifi kablosuz bağlantısı yapıp denedi. Arkadaşlarını aradı. Son olarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiler.

Mobil cihazlarda internet erişimi yok. Hatta internet bağlantı simgesi de çıkmıyor. Yani 2G, 3G ve 4.5G / LTE simgeleri ekranda yer almıyor. 

Türkiye genelinde görülen internet erişim sorunu, ADLS gibi bağlantılarda çözüldü. Ama cep telefonu operatörlerinde internet erişimi sorunu hala devam etmekte.


Türkiye genelinde internet bağlantısı neden yok 3G 4.5G simgesi çıkmıyor Turkcell Vodafone Turk Telekom
İnternet bağlantısı yok Türk Telekom Vodafone Turkcell ve Adil kullanım kotası kalkacak mı? İnternet kotasında hız arttırma haberlerini incelediniz mi?

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 16:47