YouTube videoları açılmıyor genel bir sorun olabilir!

banner186

19.06.2017 Sabah başlayan YouTube' da video açılmama sorunu ara ara bazı kullanıcılarda devam etmekte. Video dönüp duruyor ama açılmıyor sorunu genel! Android, iPhone ve Windows.

YouTube videoları açılmıyor genel bir sorun olabilir!
Müşteri Hizmetleri 19 Haziran 2017 Pazartesi 14:00

banner192

Bazı kullanıcılarda Youtube' da videoların açılmadığı ya da yükleme hatası aldıkları yönünde bilgi yer almakta. Bu sorun şu an için bazı internet sağlayıcıları kaynaklı olduğu görülmekte. Sorunu analiz edebilmek için farkı bir internet ağında denemeniz önerilir. Örnek operatör ve diğerlerinde (Vodafone, Superonline, Turknet, Türk Telekom / TTnet ve Turkcell) denerseniz daha net bir durum oluşur. Aynı zamanda aynı ağa bağlı farklı cep telefonu ve Windows bilgisayarlarda deneyiniz. 

Video oynatma sorunu YouTube ve internet sağlayıcı kaynaklı değilse aşağıdaki adımları deneyiniz. Sorun devam ediyorsa yorum bırakarak bizimle iletişime geçiniz.

Cep telefondan YouTube videoları açılmıyor analiz

Sorun cep telefonunda görülüyorsa uygulama ve tarayıcı üzerinden deneyiniz. Güncel uygulama kullandığınızdan emin olunuz. Android için Google Play Store ve iOS iPhone içinse App Store mağaza uygulamasından kontrol ediniz. Mobil veri açıksa kapatıp wifi üzerinden deneyiniz. ADSL modemi kapatıp deneyiniz. Video oynatma / codec uygulaması indirip deneyiniz. DNS ve VPN uygulaması ile deneyiniz.

YouTube videoları açılmıyor genel bir sorun olabilir!

Bilgisayardan YouTube videoları açılmıyorsa

Alternatif internet ağı veya hotspot ile deneyiniz. Farklı internet tarayıcıları Google Chrome, Internet Explorer, Yandex veya Molzilla gibi tarayıcılarda deneyiniz. Güncel bir tarayıcı kullanınız. Manuel DNS tanımlaması yapınız. Öneri DNS tanımladıktan sonra modemi kapatıp açınız. VPN programı da deneyebilirsiniz. Bilgisayarda codec tarzı programlar yüklü ise kaldırınız. www.andronova.net

Ses geliyor görüntü gelmiyorsa;

Yukarıda aktardığımız ve bunların dışında ekran kartının sürücüsünü kontrol ediniz. Sürücüyü kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatıp sürücüyü yeniden yükleyiniz. Farklı bir sürücü sürümü de deneyebilirsiniz. Birde Windows 8.1 ve Windows 10 için resmi microsoft mağazasından YouTube uygulaması indirip deneyebilirsiniz.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
youtube açılıyor ama video oynatmıyor - 11 ay önce
Geçici bir durum sorun söz konusu ama youtube açılıyor videonun açılmaması ilginç
Misafir Avatar
VİDEO AÇILMIYOR ÇÖZÜMÜ - 3 ay önce @youtube açılıyor ama video oynatmıyor
ARKADAŞLAR youtube de genel bir sorun yoksa ve farklı cihazlarda açılıyorsa telefondan uygulamalara gidip youtube ye girip güncellemeleri kaldır yapıp deneyiniz.
Avatar
Kenan - 11 ay önce
İphonelarda açılmıyor androidler açıyor şuan
Avatar
Mehmet - 11 ay önce
iphone da wifi dan açılmıyor aynı zamanda android TV de de açılmıyor Hücresel de açılıyor ama
Avatar
V4CS - 11 ay önce
Superonline durumun genel olduğunu belirtmiş. Bende de var aynı sorun. Bu arada yazar arkadaşa duyurulur, "şuan" değil "şu an" diye yazılır.
Avatar
Nalan - 10 ay önce
Superonline tv+ kullanıyorum. Youtube a giremiyorum. Sorun ile ilgili bilginiz varsa lütfen bilgi verin.
Avatar
Nalan - 10 ay önce
Superonline tv+ kullanıyorum. Youtube a giremiyorum. Sorun ile ilgili bilginiz varsa lütfen bilgi verin
Avatar
Sema uzunoğlu - 4 ay önce
Yuotube açılıyor fakat video açılmıyor
Avatar
Dila - 3 ay önce
Youtubede videolar açılmıyor