1.1.1.1 Ücretsiz DNS uygulama kullanımı

1.1.1.1 nedir diye merak edenleriniz için ücretsiz DNS uygulaması olarak kullanılan ve ek olarak VPN hizmeti de eklenen Cloudflare' ın hizmeti.

1.1.1.1 Ücretsiz DNS uygulama kullanımı
müşteri hizmetleri

1.1.1.1, Cloudflare tarafından ücretsiz DNS hizmeti sunan ve yeni bir hizmeti de kullanıma alan şirket bu hizmeti VPN üzerinden vermekte. Site sloganında internet'in daha güvenli ücretsiz uygulama olarak adlandırmakta.

WARP, cihaz üzerinden çıkan trafiği şifreleyerek başkalarının sizi izlemesini engelleyen ve bağlantıyı optimize eden bir protokol sunar. Her ne kadar internet hizmetini sunan yer şifreleyen bir bağlantı kullansa da bağlantılarınızı görebilir. Bazıları bu verileri reklam alanında pazarlayabiliyor. Gizlilik için elinizden geleni güvenli şekilde yapabilmeniz için bu tarz bilinen hizmetler tercih edilebilir. Tabi her ne kadar güvenlikle anılsa da yarın neyle anılacağı belli olmayabiliyor.

Şirketin çıkardığı hizmet için internet trafiğinin ve çok sayıda web sitesinin yaklaşık %30 hızlı şekilde optimize ettiğinden bahsediyor. Hizmet çeşitliliğinde iPhone, Android yer almakta ve yakında MacOS / Windows sistemlerinin yer alacağını belirtelim. Birde Linux ile ilgili çalışmalardan söz ediliyor.

WARP ile internet bağlantınız güvenli hale geldiği kadar bazı sistemlerin casusluk yapmalarını da önleyebiliyorsunuz. Hem hızlı hem Wireguard protokolüne dayanan bir yapısı var. 

Uygulamayı denemek isteyenler cihaz mağazasından indirmelerini öneriyoruz.

  • 1.1.1.1 uygulamasını çalıştırınız ve erişim için etkinleştir' e dokunun.
  • Üst çizgili alana giriniz.
  • İster WARP ile ister 1.1.1.1 ile devam edin.
  • Gelişmiş kısmına geçin.
  • Bağlantı seçeneklerini açınz.
  • Hücresel ağ / mobil ap devre dışı bırakmak veya WiFi ağını kapatabilirsiniz. (İlgili bağlantıyla internet kullanımı olmayacak)
  • VPN profilini silme, tümünü sıfırlama gibi seçeneklerle detaylı bir özelliğe sahip.

1.1.1.1 Ücretsiz DNS uygulama kullanımı

1.1.1.1 Ücretsiz DNS hizmeti

1.1.1.1 nedir

müşteri hizmetleri