Aşı randevusu oluşturma dolandırıcılığı

Aşı randevu takvimi oluşturuyoruz dolandırıcılığına dikkat ediniz. Kişisel bilgileriniz çalınabilir ve ilaç satmak için kandırılabilirsiniz. Sizi arayan ve evinize gelen kişilere dikkat ediniz.

Aşı randevusu oluşturma dolandırıcılığı
müşteri hizmetleri

Bu aralar aşı çalışmalarının yoğun geçtiği haberlerini kullanan dolandırıcılar aradıkları kişilere aşı randevu takvimi oluşturmak için aradıklarını söylüyor. Özellikle 65 yaş ve üstünü hedefledikleri bilgisini belirtelim. Hatta böyle bir mesaj telefona göndererek tıklamalarına teşfik ediliyor. 

Corona aşı randevusu için sizi de kayıt edeceğiz şeklindeki aramalarda bazen kişisel bilgileri almak için bazende daha ileriye gitmeye çalıştıklarını söyleyebiliriz. Kullanılan bilgilerin az da olsa hesaplara ulaşmak için kullanıldığı da vurgulanıyor.

Bunun dışında ise ilaç / vitamin satmak içinde pazarlama yöntemi olarakta tercşh edilebiliyor. İnternette baktığımız bir kaç haberde de bazı dolandırıcıların filyasyon ebindenmiş gibi davranıp yüksek tutarlarda ilaç satmaya çalıştığı da belirtiliyor. Bu şekilde yapılan aramalar ve kapınıza gelen kişiler için şikayette bulunmanızı öneririz. Özellikle bilgi paylaşımı yapanların fazla vakit harcamadan yasal şikayetini yapmalarını öneriyoruz.

Virüs bahanesiyle çok sayıda alanda dolandırıcılar türeyebiliyor. Herhangi bir şeyle karşılaşanlar bir şey yapmadan önce doğruluğunu ilgili yerden teyit etmeleri gerekiyor.

Aşı randevusu oluşturma dolandırıcılığı

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 19:47