Dual WiFi nedir

Dual WiFi teknolojisini duydunuz mu? Önemli bir markanın başlattığı testlerle iki ağa aynı anda bağlantı sağlanabiliyor ve internet hızı muazzam. Peki Dual WiFi nedir?

Dual WiFi nedir
müşteri hizmetleri

Çinli BBK Electronics şirketinin çatısında yer alan Vivo ve Oppo markaların son zamanlarda duyurusunu yaptıkları yeni teknolojilerle gündemde yer alıyorlar. Bunlardan biri ise Dual WiFi. Dual WiFi nedir ne işe yarar?

Dual WiFi, iki ayrı kablosuz ağa bağlanılmasını sağlayan teknolojinin adı. Akıllı telefonlarda ve cihazlar yeni bir dönemin kapısını açacağa benzeyen bu teknolojinin en iyi yanı ise iki ağın aynı anda kullanılması.

Tam adı "Dual WiFi Acceleration" olan farklı iki ağa bağlantıyı sağlayan teknoloji önemli değişimleri getirebilir. Örnek bir veri transferinde bağlı ağda sorun çıktı ve kesildiğinde diğer ağdan devam ediyorsunuz. Her hangi bir internet kopması olmadan veri gönderimi devam ediyor. Bu aynı zamanda oyun oynanırken oyuncuların çok işine yarayabilir.

Dual WiFi teknoloji ile iki ağa bağlantı

Her iki ağdan da yararlanma imkanını sağlayan bu teknoloji, yukarıda belirttiğimiz markaların testlerinde yer alıyor. Birde şunu ekleyelim iki ağın ayrı ayrı frekanslarda olması gerekiyor. Yani biri 5 GHz' de diğeri 2.4 GHz' de olması gerekiyor. İkiside aynı frekanslarda çalışamaz.

Weibo' da yer alan videolarda bu teknoloji Oppo' nın Renı 10x Zoom modelinde test edildiği belirtiliyor. İnternet hız testine bakıldığında ise sayfa yüklemesi %44 ve indirme hızınında %322 değerinde arttığı söyleniyor.

Bakalım biz ne zaman bu teknolojileri deniyor olacağız...

Dual WiFi inceleme videosuna göz atmadan sitemizden ayrılmayınız.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 03:10