En hızlı tarayıcı hangisi sorusu yanıt buldu

En hızlı tarayıcı hangisi dendiğinde çoğunun ilk aklına geldiği sanırım Chrome oluyor. Yapılan bir teste göre birinci Google değil Edge olduğu açıklandı.

En hızlı tarayıcı hangisi sorusu yanıt buldu
müşteri hizmetleri

Genelde çok sık kullanılan web tarayıcıları bir kaç taneyi pek geçmiyor. Tabi mobil ve bilgisayar alanında bazen farklılıklar görülebiliyor. Yeni açıklanan benchmark skorlarına baktığımızda ilk akla gelen tarayıcı ikinci olmuş.

Popüler tarayıcı dendiğinde akla gelenlerin dışında iş gören mobil tarayıcılarla da karşılaşabiliyoruz. Tabi güncelleme desteği çok önemli olduğundan devamlılık ön planda oluyor. Tarayıcıların en büyük sıkıntısı hız ve şarj tüketimi. Buna dönük Google' un yakın zamanda çıkardığı bir sürüm buna dönük yapılandırmaları içeriyor. Tabi henüz bazı bölgelerde test aşamasında diyebiliriz.

Tarayıcılar benchmark testinde görüntülendi. Bilgisayarlarda kullanılan performans testlerine göre ilk sırdaki tarayıcılara yer veridk.

1- En hızlı olarak Microsoft Edge sonuçlardan çıktı. Microsoft' un bu aralar reklamlarında yer aldığı tarayıcısı ön plana sonuçlarla çıkmış oldu. Windows 10 kullanımlarında şu an ideal olarak görülüyor.

2- En çok kullanılan tarayıcı Chrome ise ikinci oldu. Bize göre Chrome' da büyük değişimlerin olması gerekiyor. Özellikle düşük donanımdaki cihazlarda ve bilgisayarlarda tükettiği RAM sorunu aşılması gerekiyor. Pil tüketimine saymıyorum bile.

3- Üçüncü ise Opera oldu. Biz bu tarayıcının işlevselliğini beğeniyoruz. Hele dahili VPN özelliği ise artılardan biri. Google' un tarayıcısıyla arasında skor yönünden pek fazla fark yok gibi duruyor.

4- Yine bir Opera sürümü olan oyuncular için çıkarılmış Opera GX dörtüncü sırada yer almakta. 

5- Duydunuz mu bilmiyoruz Vivaldi adında bir tarayıcınında listede beşinci oldu.

6- Adını sık duyduğunuz Firefoz ise beklenileni vermedi diyebiliriz.

En hızlı tarayıcı hangisi sorusu yanıt buldu

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 15:04
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Mustafa Kara
Mustafa Kara - 5 ay Önce

Yandex şahsen daha kullanışlı bence. Tabi bunları mobil için söylüyorum. Batarya kullanımını iyeleştirirlerse bence uzun yıllar vazgeçmeyeceğim tarayıcı olur.

hasan
hasan - 5 ay Önce

Opera harici gerisi çöp, tartışmaya bile gerek yok biraz anlayan insan opera der ;)

Metehan
Metehan - 6 ay Önce

Yandex Olsa 1. di. Turbo modunu açın bende 20 mbit ten 400' e çıktı. Acayip hızlı. Ayrıca Protect koruması var. Kaspersky gibi ortaklığıyla yapıldı. Yani Yandex en iyisi.

seko
seko - 6 ay Önce

Yandex in olmaması manidar olmuş .

Teknoloji haberleri