Facebook şüpheli hesap hareketleri tespit ettik

Facebook şüpheli hesap hareketleri tespit ettik görünüşe göre, başka birinin veya internet sitesinin sana ait bazı hassas hesap bilgilerine erişmiş olmasından dolayı hesabın spam yayıyor.

Andronova

Facebook hesabım kaç güne açılır? Facebook hesabım ne zaman açılır? Facebook hesabımda virüs var nasıl temizlenir? Facebook virüs temizleme. Facebook şüpheli hesap hareketleri tespit ettik nedir? 

Bir ziyaretcimizin mesajında; Facebook hesabıma girerken yukarıdaki şekilde bir uyarı aldım. Uyarının devamı şu şekilde: “bazen spam göndericiler hesabından erişim jetonu gibi belirli bir bilgi karşılığında sana harika bir fırsat sunan (ör. ücretsiz uçak bileti) sahte bir Sayfa oluşturduğunda bu durum oluşur. Hesabını güvene aldık ve doğrudan senden gelmeyen yakınlardaki hesap hareketlerini temizlemene yardımcı olacağız.

Facebook şüpheli hesap hareketleri tespit ettik

Facebook şüpheli hesap hareketleri tespit ettik

Görünüşe göre, başka birinin veya internet sitesinin sana iat bazı hassas hesap bilgilerine erişmiş olmasından dolayı hesabın spam yayıyor. Bazen spam göndericiler hesabınıdan erişim jetonu gibi belirli bir bilgi karşılığında sana harika bir fırsat sunan (ör. ücretsiz uçak bileti) sahte bir sayfa oluşturduğunda bu durum oluşur. Hesabını güvene aldık ve doğrudan senden gelmeyen yakınlardaki hesap hareketlerini temizlemene yardımcı olacağız. 

Benzer bir uyarı : “Facebook hesabında şüpheli hareketler tespit edildi ve hesabın bir güvenlik önlemi olarak geçici bir süre için durduruldu. Facebook gibi görünmesi tasarlanan bir internet sitesine şifreni gimen sonucunda hesabının ele geçirilmiş olabilir. Bu tür e-dolandırıcılık saldırılarına şifre tuzakları denmektedir.

Facebook hesabınıza başka cihazlardan (tablet ve cep telefonu), bilgisayarlardan ve farklı internet ağından girip deneyiniz. Eğer DNS veya VPN tarzı programlar kullandıysanız iptal edip tekrar deneyiniz. Facebook hesabına giriş yaptığınız yerdeki sistemde virüs taraması yapınız. İnternetten online virüs taraması yapmanızı da öneririm.

Facebook şüpheli hesap hareketleri tespit ettik çözümü

Facebook’ a başvuru için: facebook.com/help/contact/255904741169641 ve facebook.com/help/contact/295309487309948 adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Durumunuzu belirten seçenek ya da detay yazarak başvurunuz. Facebook başvurusundan sonra 1-3 gün geri dönüş için bekleyiniz. Geri dönüş yapılmazsa tekrar başvuru yapınız. Facebook müşteri hizmetleri telefon numarası haberimizi inceleyiniz.

Facebook hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda IP adresi engellendi şeklinde bir uyarısı alıyorsanız modemi kapatıp açınız. Mobilde internet erişimini kapatıp telefonu da kapatıp açınız Giriş sorunları için sitemizdeki Facebook müşteri hizmetleri yazısındaki başvuru adreslerini deneyin. 

Facebook şüpheli hesap hareketleri tespit ettik çözümü

Facebook şüpheli hesap hareketleri


Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 20:39

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın