Facebook telefon numarası ekleme kaldırma

Facebook telefon numarası nasıl eklenir ve nasıl kaldırılır birden fazla içeriği sitemizde bulacaksınız. Daha net anlatımlı yazımızda yer almakta.

Facebook telefon numarası ekleme kaldırma
müşteri hizmetleri

Facebook hesabımdaki telefon numarasını kaldıramıyorum veya kaldırmak için kod telefonuma gelmiyor diyerek yardım isteyenlerin iletişim yöntemleri genelde hep aynı olmakta. Yazımızda Facebook telefon numarası ekleme ve ekli olan numarayı silmeniz için yapacaklarınızdan basedeceğiz. Eğer sim kart değişikliği veya operatör değişikliği yaptıysanız ne yazık ki kod alamayacaksınız. Güvenlik nedeniyle telefonunuza bildirim mesajları ulaşamayacaktır. Sorunun çözümü için 72 saat beklemeniz ve sonrasında otomatik düzelecektir.

İlk deneyeceğiniz işlemler:

  • Telefonun kapatılıp açılması veya hattın başka bir telefona takılıp sıfırlama işlemlerinde gerekli adımların uygulanması.
  • Bilgisayardan test edilebilir ve daha önce giriş yaptığınız cihazlar güvenli olarak görülerek direk oturuma ulaşabilirsiniz.
  • Hesaba kayıtlı mail üzerinden veya resim doğrulaması çıkması için uygulamadan ve PC' den test edilebilir.

Facebook telefon numarası ekleme

  • Facebook hesabınıza giriş yapıp, "Ayarlar" seçeneğine giriniz.
  • Açılan bölümde sol tarafta yer alan "Mobil" seçeneğine tıklayıp, hesabınıza eklemek istediğiniz telefon numarasını yazınız.
  • Telefon numarasını onaylamak için cep telefonunuza gelen onay kodunu istenilen bölüme yazınız.
  • Eğer ekli telefon numarasını kaldırmak istiyorsanız, telefon numarasının yanında "Kaldır" seçeneğini kullanınız.

Facebook telefon numarası ekleme kaldırma

Facebook hesabınızı açarken telefon numaranızı kullandıysanız, kullanılan numarayı kaldırmak istiyorsanız, kaldırmadan önce ya yeni bir telefon numarası ekleyiniz ya da e-posta hesabı ekleyiniz. Aksi durumda bir daha hesabınıza erişim yapamayabilirsiniz. 

Turkcell' den Türk Telekom' a geçişte veya Vodafone geçişlerde güvenlik sebebiyle kod gelmemekte. Bazı kullanıcılar Facebook hesaplarına devamlı girdikleri cihazdan hesaba giriş yapabiliyor. Ama farklı cihazdan girdiklerinde kod gelmediğinden bir sorun olşutuğunu düşünerek telefon numarasını kaldırabiliyorlar. 

Facebook telefon numarası kaldırma

Numara eklerken cep telefonunuza SMS ile onay kodu gönderilir. Bu kodu Facebook mobil bölümüne eklemeniz gerekiyor. Yani numarayı yazdınız sonra telefona mesaj geldi kodu ilgili bölüme yazıyorsunuz. Eğer kod gelmiyorsa bildirim mesajlarına hat kapalı olabilir. Ya da hat değişimi operatör değişimi olmuştur. Bu gibi durumlarda 3 gün kod gelmez.

Facebook hesabınıza numara eklenmiyor veya telefon numarasını kaldıramıyorsanız iletişim için bu formu facebook.com/help/contact /357439354283890 doldurunuz.

Telefon numarası ekleme hatası veya numara kaldırma sorunu yaşayanlar bu facebook.com/help/contact /283958118330524 formu doldursun.

Facebook iletişim yazısındaki adreslerle başvuru yaparak durumunuzu iletebilirsiniz. Dönüş yapılmadığı zaman belli aralıklarla tekrardan aynı kanalları zorlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2020, 22:03