Facebook telefon numarası ekleme kaldırma

Facebook telefon numarası nasıl eklenir ve nasıl kaldırılır birden fazla içeriği sitemizde bulacaksınız. Daha net anlatımlı yazımızda yer almakta.

Facebook telefon numarası ekleme kaldırma
müşteri hizmetleri

Facebook hesabımdaki telefon numarasını kaldıramıyorum veya kaldırmak için kod telefonuma gelmiyor diyerek yardım isteyenlerin iletişim yöntemleri genelde hep aynı olmakta. Yazımızda Facebook telefon numarası ekleme ve ekli olan numarayı silmeniz için yapacaklarınızdan basedeceğiz. Eğer sim kart değişikliği veya operatör değişikliği yaptıysanız ne yazık ki kod alamayacaksınız. Güvenlik nedeniyle telefonunuza bildirim mesajları ulaşamayacaktır. Sorunun çözümü için 72 saat beklemeniz ve sonrasında otomatik düzelecektir.

İlk deneyeceğiniz işlemler:

  • Telefonun kapatılıp açılması veya hattın başka bir telefona takılıp sıfırlama işlemlerinde gerekli adımların uygulanması.
  • Bilgisayardan test edilebilir ve daha önce giriş yaptığınız cihazlar güvenli olarak görülerek direk oturuma ulaşabilirsiniz.
  • Hesaba kayıtlı mail üzerinden veya resim doğrulaması çıkması için uygulamadan ve PC' den test edilebilir.

Facebook telefon numarası ekleme

  • Facebook hesabınıza giriş yapıp, "Ayarlar" seçeneğine giriniz.
  • Açılan bölümde sol tarafta yer alan "Mobil" seçeneğine tıklayıp, hesabınıza eklemek istediğiniz telefon numarasını yazınız.
  • Telefon numarasını onaylamak için cep telefonunuza gelen onay kodunu istenilen bölüme yazınız.
  • Eğer ekli telefon numarasını kaldırmak istiyorsanız, telefon numarasının yanında "Kaldır" seçeneğini kullanınız.

Facebook telefon numarası ekleme kaldırma

Facebook hesabınızı açarken telefon numaranızı kullandıysanız, kullanılan numarayı kaldırmak istiyorsanız, kaldırmadan önce ya yeni bir telefon numarası ekleyiniz ya da e-posta hesabı ekleyiniz. Aksi durumda bir daha hesabınıza erişim yapamayabilirsiniz. 

Turkcell' den Türk Telekom' a geçişte veya Vodafone geçişlerde güvenlik sebebiyle kod gelmemekte. Bazı kullanıcılar Facebook hesaplarına devamlı girdikleri cihazdan hesaba giriş yapabiliyor. Ama farklı cihazdan girdiklerinde kod gelmediğinden bir sorun olşutuğunu düşünerek telefon numarasını kaldırabiliyorlar. 

Facebook telefon numarası kaldırma

Numara eklerken cep telefonunuza SMS ile onay kodu gönderilir. Bu kodu Facebook mobil bölümüne eklemeniz gerekiyor. Yani numarayı yazdınız sonra telefona mesaj geldi kodu ilgili bölüme yazıyorsunuz. Eğer kod gelmiyorsa bildirim mesajlarına hat kapalı olabilir. Ya da hat değişimi operatör değişimi olmuştur. Bu gibi durumlarda 3 gün kod gelmez.

Facebook hesabınıza numara eklenmiyor veya telefon numarasını kaldıramıyorsanız iletişim için bu formu facebook.com/help/contact /357439354283890 doldurunuz.

Telefon numarası ekleme hatası veya numara kaldırma sorunu yaşayanlar bu facebook.com/help/contact /283958118330524 formu doldursun.

Facebook iletişim yazısındaki adreslerle başvuru yaparak durumunuzu iletebilirsiniz. Dönüş yapılmadığı zaman belli aralıklarla tekrardan aynı kanalları zorlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2020, 22:03
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Burçin alantor
Burçin alantor - 1 yıl Önce

Benim .Numaran. daha. Once. Kullandigi için. Ekleyemiyorum ondan. Hep.fesbook kapaniyo

Numaranın kullanıldığı hesap kapatıldı mı
Numaranın kullanıldığı hesap kapatıldı mı @Burçin alantor - 1 yıl Önce

Kullanılan numarayı kaldırma yazımıza bakınız.

Nisa
Nisa - 2 yıl Önce

Facebook şifremi unuttum eski telefon numaram kayıtli SMS almak için ne yaptimsa olmuyor yardımcı olun lutfen numara değişikliği de yapamiyorum

İlgili facebook haberine bakınız
İlgili facebook haberine bakınız @Nisa - 2 yıl Önce

Kod gelmiyor ve iletişim yazılarında başvuru adresini verdik.

abidin çelik
abidin çelik - 2 yıl Önce

ya hesabıma tlf numaramı ekleyemiyorum kısa bır zaman önce başka hesapta tanımlandı diyor bana yardımcı oplun

Başka hesapta kullanılan telefon
Başka hesapta kullanılan telefon @abidin çelik - 2 yıl Önce

Facebook numara kaldırma veya başka hesapta kullanılan mail adresini kaldırma şeklinde aratın. Bunla alakalı bir başvuru formu var.

sevda yalçın
sevda yalçın - 2 yıl Önce

operatör değişikliği yaptıgım için tlfonuma onay kodu gelmiyo.faceme tlfondan ve pcden giremiyorum.kayıtlı iletişim mail adersime de onay kodu gelmiyo.yardımcı olursanız sevinirim

Operatör geçişlerine kod gelmeme sorunu
Operatör geçişlerine kod gelmeme sorunu @sevda yalçın - 2 yıl Önce

Facebook' la iletişime geçmeye çalışsanız dahi 1-3 gün sürer. Bunun yerine 72 saat beklerseniz hattınıza bildirim mesajları gelir.

Fener
Fener - 2 yıl Önce

Ben numaramin uzerine birden çok hesap actim ve suan kullandigim Facebook hesabımin sifresini unuttum kod almak istedigimde eski hesabimin kodunu aliyorum ve suan napacagimi bilmiorm lutfen yardimci olun

İsaaslan
İsaaslan - 2 yıl Önce

İdaaslan

Yasemin
Yasemin - 2 yıl Önce

Recep Bolatcik
Recep Bolatcik - 2 yıl Önce

Facebook Şifremi Unuttum Facebook telefonnumaram kayıtlı değil

mehmet ayyıldız
mehmet ayyıldız - 2 yıl Önce

kalıcı sildiğim fecede cep telim bağlı kaldı geri nasıl alırım..Bağlı kalan telimle yeni hesap açamıyorum

Hulya
Hulya - 3 yıl Önce

Arkadaşlar kapanan hesabımda telofon ekliyidi başka hesaba ekleyemiyorum nasıl iptal edecem oradan bir yardım edermisiniz rica etsem bana

Cigdem gok
Cigdem gok - 3 yıl Önce

Kendi facebook adresimde kayitli numaram icin baska bir facebook hesabina eklendi bildirimi geliyor surekli ne yapmaliy7m

saka saka
saka saka - 3 yıl Önce

Fecebook eski telefon numaram var hesabim silindi bildirim alamiyoum nasil numarayi denistiriim yardim lutfen

Telefon numaram başka hesaba eklenmiş
Telefon numaram başka hesaba eklenmiş - 3 yıl Önce

Facebook sitesinden şifre sıfırlama adımlarını yapınız. Kullanıcı adına cep telefonu yazıp aratın. Tahmini cep telefona şifre sıfırlama kodu gelecektir.

ümit
ümit - 3 yıl Önce

Allah belasını versin bu facebook un. neden hesabim kapaniyor açılıyorda. başka hesapta açamıyorum. bir anormallik oluyor bu facebook ta.

Cumhur
Cumhur - 3 yıl Önce

Cep no başka hesaba eklendi diye bildirim geliyo cep Tel No mun eklendigi hesabı nasıl bulurum ve bu hesaptan nasıl kaldiririm


Teknoloji haberleri