Galaxy Tab 8.0 ve Tab A 10.1 Android 10 güncellemesi

Samsung' un Android 10 güncellemesi aldığı son tablet modelleri Galaxy Tab A 10.1 ve 8.0 oldu. Çoğu cihaz için yazılım tarafı olmazsa olmazlardan biri.

Galaxy Tab 8.0 ve Tab A 10.1 Android 10 güncellemesi
müşteri hizmetleri

Galaxy Tab A serisinde bazı modeller içinde Android 10 güncellemesi geldi ve arayüzde One UI.2.0 yer alıyor. Yayınlanan sürümde aynı zamanda son çıkarılan güvenlik yaması da eklendi. Android 10, Galaxy Tab 8.0 ve Tab A10.1 LTE için yayınlandı. 

Modellerin WiFi sürümene ise yakında yayınlanacak. Şu an pahallı modellere gelen güncelleme düşük fiyatta olanlara da gelmekte. One UI 2.1 beklentileri içinde büyük ihtimal bu modellerde olmayacak.

Diğer bir güncelleme bilgisi ise Tab S4, S5e ve Tab S6 modellerine gelen One UI 2.1 oldu. Artık bu arayüz yazılımlarının önemi tartışılmaz durumda. İşletim sisteminden sonra en önemli kısım olduğunu belirtelim. Bu kısımda uyumsuzluk yaşandığında ne kadar Android tarafı iyi olursa olsun stabil kullanım gerçekleşmeyecektir.

Şu aralar popüler markaların yazılım tarafında ciddi çalışmaları var. Bize göre stabil çalışan iPhone' dan sonra Samsung diyebiliriz. Çok güçlü donanıma sahip olan bazı modellerde sanırım yazılım tarafında sıkıntı olduğundan yer yer düşük performansla karşılaşılıyor. 

Dün gelen bir bilgiye göre Tab 8.0 Filipinler OTA üzerinden yeni sürümle tanıştılar. Tab A 10.1 ise geçen yıl Pie ile satışa çıkmıştı ve şu an yeni sürümün İtalya' da OTA ile sunulduğu açıklandı. Bu ay içerisinde yoğun bir şekilde dünya genelinde dağıtım yapılacak.

Galaxy Tab 8.0 ve Tab A 10.1 Android 10 güncellemesi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 14:37