Instagram Türkiye çağrı merkezi iletişim desteği

Bu sosyal ağ uygulamasında yaşanan sorunu iletmeniz için aranan yöntem Instagram iletişim kanalları oluyor. Tabi buranın görüşülecek bir destek hattı bulunmuyor.

Instagram Türkiye çağrı merkezi iletişim desteği
müşteri hizmetleri

Bu ağla alakalı çok sayıda kişi sıkıntı yaşamakta ve instagram iletişim müşteri hizmetleri diye bir telefon numarası arayanların çoğu sorununu anlatacağı ve ileteceği bir muhatap bulamadığından yakınmakta. Unutulan şifreyi sıfırlamak için alternatiflerin az olmasını mı ararsınız, kayıtlı numaraya kod ulaşmamasını mı sorarsınız, e-postaya sıfırlama gönderiliyor ama mail ulaşmıyor mu diyorsunuz veya işlem sırasında abuk subuk hatalarla mı karşılaşılıyor yani yok yok.

Bu tarz sorunlarla ilgili en çok maduriyetin çıktığı yerlerden biri bu ağ. Yardım diye bir sayfa koymuşlar ama kendilerine hayırları yok. Sorunu ulaştırabileceğiniz ya bir kanal yok ya da cevap veren bir kişi bulamıyorsunuz. Yardım konularında yetersiz olmasından dolayı çoğu kullanıcının bu durumdan müzdarip. Hele güvenlikte bir yere ulaşabilecek pek fazla seçenek vermiyorlar.

Dikkat edilecek kısımlar şunlar:

 1. Hesabınıza ulaşamadığınızda bilgisayar veya tarayıcıyla giriş yaparak kontrol edilmesi gerekiyor.
 2. Mail hesabında sıkıntı varsa kuruluşla alakalı tüm bağlantıları kullanın.
 3. Ek doğrulama durumlar e-posta hesaplarında olduğundan bunları bir inceleyin.
 4. Hesaba sık girmeye çalıştıysanız engellemeyle karşılaşırsınız.
 5. Yasal bir duruma yönelinen problemlerde savcılığa gitmenizi öneririz. Her ne kadar sosyal hizmetle bağlantıya geçsenizde farklı hesaplarla ve farklı ağlarla yina karşılaşabilirsiniz.

Instagram' ın Türkiye'de hizmet verdiği bir kuruluş, çağrı merkezinin olduğu yer ve şikayet için bir destek hattı bulunmamaktadır. 085011111, 444 ve 11858 hesap şikayetleri için telefon numarasına ulaşabileceğiniz sadece özel danışmanlık veren yerlerden oluşmakta. Sorunuz varsa bildirim için form / e-posta adresi var.

Instagram iletişim yolları

Türkiye dahil çoğu ülkede teknik sorunlar için ilk aranan yerler bloglar ve forumlar olmuştur. Araştıran kişinin teknik bilgisi ve becerisiyle çözümün olup olmayacağı durumuna göre yardım almak servislerin kapısı çalınmakta. Tabi mesai saatini geçmese. Örnek akşam saatleri veya gece saatlerinde oluşan bir sorun için arayabileceğiniz kaç yer olabilir.

Instagram hesabım çalındı başvurusu, Instagram erişemiyorum ve e-postam kullanılıyor şikayetleri için genel adresler yer verdiğimiz yazımızda farklı bir iletişim yöntemi bulunmuyor.

 • GENEL forum help.instagram.com/contact/151081798582137
 • Yaşı tutmayanlar için help.instagram.com/contact/723586364339719
 • Vefat durumunda help.instagram.com/contact/452224988254813
 • Taciz ve benzeri konularda help.instagram.com/contact/584460464982589
 • Fake hesapları iletmek için help.instagram.com/contact/636276399721841
 • Hesabın verilerini almanız için help.instagram.com/contact/505535973176353
 • İçerik başvurusunda bulunmanız için adresi datarequests@support.instagram.com

Birde başka bir hesaptan profile girip ayarlar kısmından sorun bildirimini yaparak iletişime geçilebilir.

Türkiye' nin özellikle bu alanda büyük eksikleri var. Yeni yeni Teknolojik alanlardaki gelişmeler bizleri memnun etmekte. Ama internet güvenliği ve sorunlarındaki çözümlerde hala yetersiz. Bizlerde kendi alanlarımızda daha iyi hizmet vermek için sürekli araştırmalar yapmaktayız. Bu alanları daha çok soru soran kullanıcılarımız belirlemekte. Yukarıdaki verdiğimiz numaramızı arayıp sizinle ilgili teknik hatalar için inceleme talep edebilirsiniz.

Instagram' ın ülkemizde ve çoğu ülkede bir hizmet ağı yer almıyor. Bu alanlarda önemli yeri olan bir teknoloji blogları bulunmakta. Çoğu teknoloji sorunlarınıza çözüm olabilmek için elinden geleni yapmakta.

Instagram Türkiye çağrı merkezi iletişim desteği

 • Bu görsellerde yer alan önemli başvuru seçeneklerini yardımı biraz kurcalayarak bulacaksınızdır. Duruma göre Facebook' un destek formlarının da kullanılması önerilir.

Instagram müşteri hizmetleri - Instagram destek hattı

Instagram Türkiye sorunu

Instagram, gerçek anlamda liderler arasında girmesi Facebook' un satın almasıyla gerçekleşmiş oldu. Yeni yerine 2012' de dahil oldu. Yaklaşık sanırım 1 milyar dolara verilerek bünyelerine alan Facebook ilk yıllarda pek bu alımdan mutlu değildi. Sonralardan çıkarılan özelliklerle kullanıcıları etkiledi. Şahlanışı 2-3 yıl oldu diyebiliriz. Sonrasında destek konusunda aşırı bir yetersizlik durumu ortaya çıktı.

Instagram' un son yıllarda hızlı yükselişi ile doğal olarak oluşan Instagram sorun ve şikayetlerde de büyük bir artış oluşmuştur. Bu nedenler Instagram bu sorunlar ve şikayetlere genelde yetişememektedir. Teknoloji sorunlarının çözümü için tüm hatlardan ve operatörlerden önerdiğimiz numarayı arayıp haftanın 7 günde istediğiniz saatte yardım alabilirsiniz.

instagram kilitlenen hesabı açma mümkün mü şeklinde sorular zaman zaman gelebiliyor. Bu durumla karşılaşıldığında en sıkıntılı ağın bence instagram olduğunu düşünüyorum. Telefon doğrulamasından geçmeniz istenir ve bakarsınız kod gelmez, mail onayı istenir Hotmail' e gelmez. Daha sıkıntılısı ise kullanılan telefon numarasının kapatılması. İptal olan hatta nasıl yapılır diye arayanlara yapacağınız ya numarayı geri almanız ya da şifre sıfırlamadaki önerileri yapmanız.

Hesap neden kilitlenir diye merak edenlerin aşağıdakilere bakmalarını öneriyoruz.

 • Kurallar dışı yapılan faaliyetler ve şikayetler.
 • Hesabın doğrulanmadan kullanılması.
 • Telif hakları nedeniyle geçici yapılan önlem işlemi.
 • Yasal durumlardan birinin çıkması.
 • Şüphe uyandıracak işlemler yapılması ya da davranışlar sergilenmesi. (Spam paylaşımlar, farklı yerlerden hesaba giriş yapılması, fazlaca yanlış şifre denemesi, profilde değişikler...)

Kilitlenen hesabın açılması için yapılacak pek bir şey bulunmuyor. Size ne önerilmişse bunlarla devam edersiniz. Eğer haksız yere işlem yapıldığını düşünüyorsanız talep gönderirsiniz ve duruma göre yasal başvuru yaparsınız. Tabi ilgili ağ hesabınızı açmak zorunda gibi bir algının oluşmamasını öneririz. Mahkemeye vereceğim, tazminat davası açacağım, Türkiye' de yasaklanması için elimden geleni yapacağım gibi söylemlerle karşılaşıyoruz.

Önemli hususlardan biri kişinin geçici olarak engellenmesi ve bunun farkında olmaması. İlerleyen saatlerde veya bir gün sonunda başka bir telefonla ya da bilgisayardan deneyerek hesaba ulaştığı görülebiliyor. Engel bazen giriş yapılan cihazdan ya da internetle alakalı olabiliyor. Banlama kavramı dediğimiz bir durumun çıkması mümkün.

Konu için iletişimde bulunacağınız formlar aşağıya ekledik.

 • help.instagram.com/contact/1652567838289083

Başvuru yapanların 1 hafta içerisinde dönüş yapılmadığında tekrar başvurmalarını öneriyoruz. Birde ne kadar başvuru alanı varsa hepsini ayrı ayrı günlerde belli aralıkla kullanılmasını da önermekteyiz. Yine dönülmiyorsa o zamanda Facebook' ta kullanılan forumların kullanılması iş görebilir. Tahmini ilgili e-posta adresinize geri dönüş yapacaklar.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 18:41
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Mirac_bayn
Mirac_bayn - 12 ay Önce

3 gündür mesajlarım gönderilmiyor kimseye mesaj atamıyorum şikayetçiyim lütfen hemen mesajlarımın gönderilmesini istiyorum

Birden çok test yöntemi var
Birden çok test yöntemi var @Mirac_bayn - 12 ay Önce

Telefonunuzla veya hesabınızla alakalı olup olmadığını denemeniz gerekiyor.

Buse gökmen
Buse gökmen - 12 ay Önce

Hata veriyor giriş yapamıyorum

Emin güzel
Emin güzel - 13 ay Önce

Hesabım başka kişilerin tarafından engele atmışlar bu sorunu çözmeniz için rica ediyorum

Ramazan demir
Ramazan demir - 13 ay Önce

Attığım mesajlar ve gelen mesajlar görünmüyor neden

Mesajlar görünmüyor
Mesajlar görünmüyor @Ramazan demir - 13 ay Önce

Ne zamanda beri bu şekilde?

Hülya tan
Hülya tan - 13 ay Önce

Şifremi sıkıntısı yaşıyorum giremiyorum hesabıma

Yararı olacak öneri
Yararı olacak öneri @Hülya tan - 13 ay Önce

Yukarıda yer verdiğimiz bağlantılarla zorlayabilirsiniz. Birde uygulamadan oturum aç ekranı altında yardımla devam ederek işlemleri deneyin.

Ekrem fidangül
Ekrem fidangül - 1 yıl Önce

Hesabıma 1 gün girmedim kapatılmış

mahmut Korkut
mahmut Korkut - 1 yıl Önce

Her gün yazdığım arkadaşıma yazamıyorum gitmiyor önce arkadaşım yazarsa o zaman yazdığım gidiyor

Arkadaşıma yazamıyorum
Arkadaşıma yazamıyorum @mahmut Korkut - 1 yıl Önce

Başka bir cihazda da durum aynı mı ve başka biriyle yazıştığınız da da?

Havva
Havva - 1 yıl Önce

Ben bir şey sormak istiyorum. Daha önce arkadaşım fotoğraflarından beğenilerini çekmiştim. Tesadüfen baktığım uzun bir aradan sonra beğenilerim tekrar fotolarda gözükmeye başladı. Böyle bir şey mümkün mü. Yoksa gerçekten biri girip fotoları benim adıma geri beğenmiş mıdır acaba

Olasılıklar
Olasılıklar @Havva - 1 yıl Önce

Ya o anda işlem yapılırken kopma veya veri sorunu oluştu yaptıklarınız gerçekleşmedi
Başka bir yerde oturumunuz açık kaldı
Birisi hesabınıza erişim yapabiliyor

Zeynep Nur Canik
Zeynep Nur Canik - 1 yıl Önce

Hesabım dondu şifremi unuttum tekrar giremiyorum gönderdikleri şifre yenileme linkleri işe yaramıyor

Bir gün sonra deneyin
Bir gün sonra deneyin @Zeynep Nur Canik - 1 yıl Önce

Link hatalarının çoğu ya çok sık denemeden dolayı engelleme alınmasından ya da ilgili kullanıcı profilinden kaynaklı. Bilgisayardan denenmesi ve sık işlem yapılmaması gerekiyor.

Eminenur Yılmaz
Eminenur Yılmaz - 1 yıl Önce

Merhabalar karşılıklı engelleme yapmıştık ama şuan farklı bir hesap açarak ikimizi etiketleyip o kişinin duvarına girince üç noktaya tıklayıp engelle diyor kullanıcı bulunamadı hesabın engellini kaldıramıyoruz yardım

Ayça ışık
Ayça ışık - 1 yıl Önce

Atayamıyorum numarayı kontörüm var olmuyor

Uğur şafak
Uğur şafak - 1 yıl Önce

Hesabımı 1 hafta önce dondurmuştum. Giriş yapmaya çalıştığımda ise güvenlik kodunu istiyor duo mobile da görünen güvenlik kodunu yazıyorum fakat her seferinde kontrol et uyarısı alıyorum. Bir türlü çözemedim. Kurtarma kodunu denedim yine aynı sonuç. İnstagramı ve duo mobile I silip yükledim yine olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kontrol et hatası
Kontrol et hatası @Uğur şafak - 1 yıl Önce

Bu işlemi telefondan mi bilgisayardan mı yapıyorsunuz?

Melike
Melike - 1 yıl Önce

Instadan çıkış yaptım geri giremiyorum ağ hatası diyor başka hesaplar denedim ona da öyle diyor hesabıma giremiyorum. Ama açık olan hesaplar gayet güzel işliyor. Yine çöktü diye düşünüyorum. Ne yapmam lazım

Uygulamadan kaynaklı
Uygulamadan kaynaklı @Melike - 1 yıl Önce

Geneldi ve düzeldi.

Ferhat
Ferhat - 1 yıl Önce

Snapler arasinda çıkan reklamlardan indirimgünü sayfasi adi altinda yazan Finish quantum bulasik kapsülü siparis verdim adamlar dolandirici cikti eski ece marka tursil cıkti geri gönderdim firma numarasi yok iletisim yok boyle bir firmanin reklam vermesine nasil izin veriliyor buna bi cevap verebilecek insan yokmu

Çoğu ağda çıkmakta
Çoğu ağda çıkmakta @Ferhat - 1 yıl Önce

Reklam devam ediyorsa hem reklamdan hem sayfasından profilden şikayet edebilirsiniz.

Elif ak
Elif ak - 1 yıl Önce

Sayfamı neden bu kadar engellediniz instagramı kullanınca korkarak kullanıyorum lütfen bu tarz engellemeyi kötü olan sayfalara atın bir an önce engelleme olmasın