Instagram Türkiye çağrı merkezi iletişim desteği

Bu sosyal ağ uygulamasında yaşanan sorunların iletilmesi adına az da olsa bazı Instagram iletişim kanalları oluyor. Lakin resmi bir destek hattı bulunmuyor.

Andronova

Ücretsiz olarak yer alan numaralardan bazıları genel bilgilendirme yapıp bir şeyler pazarlayabilir. Haber içeriklerimizde yer alan 11858 danışmanlık merkezinden ücretli yardım almaya çalışabilirsiniz. Normal olarak bildirim için form / e-posta bağlantılarının kullanıldığını belirtelim.

Bu ağla alakalı çok sayıda kişi sıkıntı yaşamakta ve instagram iletişim müşteri hizmetleri diye bir telefon numarası arayanların çoğu sorununu anlatacağı ve ileteceği bir muhatap bulamadığından yakınmakta. Unutulan şifreyi sıfırlamak için alternatiflerin az olmasını mı ararsınız, kayıtlı numaraya kod ulaşmamasını mı sorarsınız, e-postaya sıfırlama gönderiliyor ama mail ulaşmıyor mu diyorsunuz veya işlem sırasında abuk subuk hatalarla mı karşılaşılıyor yani yok yok.

Bu tarz sorunlarla ilgili en çok maduriyetin çıktığı yerlerden biri bu ağ. Yardım diye bir sayfa koymuşlar ama kendilerine hayırları yok. Sorunu ulaştırabileceğiniz ya bir kanal yok ya da cevap veren bir kişi bulamıyorsunuz. Yardım konularında yetersiz olmasından dolayı çoğu kullanıcının bu durumdan müzdarip. Hele güvenlikte bir yere ulaşabilecek pek fazla seçenek vermiyorlar.

Dikkat edilecek kısımlar şunlar:

 1. Hesabınıza ulaşamadığınızda bilgisayar veya tarayıcıyla giriş yaparak kontrol edilmesi gerekiyor.
 2. Mail hesabında sıkıntı varsa kuruluşla alakalı tüm bağlantıları kullanın.
 3. Ek doğrulama durumlar e-posta hesaplarında olduğundan bunları bir inceleyin.
 4. Hesaba sık girmeye çalıştıysanız engellemeyle karşılaşırsınız.
 5. Yasal bir duruma yönelinen problemlerde savcılığa gitmenizi öneririz. Her ne kadar sosyal hizmetle bağlantıya geçsenizde farklı hesaplarla ve farklı ağlarla yina karşılaşabilirsiniz.

Instagram‘ ın Türkiye genelinde hizmet verdiği bir kuruluş, çağrı merkezinin olduğu yer ve şikayet için bir destek hattı bulunmamaktadır

Instagram iletişim yolları

Türkiye dahil çoğu ülkede teknik sorunlar için ilk aranan yerler bloglar ve forumlar olmuştur. Araştıran kişinin teknik bilgisi ve becerisiyle çözümün olup olmayacağı durumuna göre yardım almak servislerin kapısı çalınmakta. Tabi mesai saatini geçmese. Örnek akşam saatleri veya gece saatlerinde oluşan bir sorun için arayabileceğiniz kaç yer olabilir.

Instagram hesabım çalındı başvurusu, Instagram erişemiyorum ve e-postam kullanılıyor şikayetleri için genel adresler yer verdiğimiz yazımızda farklı bir iletişim yöntemi bulunmuyor.

 • GENEL forum help.instagram.com/contact/151081798582137
 • Yaşı tutmayanlar için help.instagram.com/contact/723586364339719
 • Vefat durumunda help.instagram.com/contact/452224988254813
 • Taciz ve benzeri konularda help.instagram.com/contact/584460464982589
 • Fake hesapları iletmek için help.instagram.com/contact/636276399721841
 • Hesabın verilerini almanız için help.instagram.com/contact/505535973176353
 • İçerik başvurusunda bulunmanız için adresi datarequests@support.instagram.com

Birde başka bir hesaptan profile girip ayarlar kısmından sorun bildirimini yaparak iletişime geçilebilir.

Türkiye’ nin özellikle bu alanda büyük eksikleri var. Yeni yeni Teknolojik alanlardaki gelişmeler bizleri memnun etmekte. Ama internet güvenliği ve sorunlarındaki çözümlerde hala yetersiz. Bizlerde kendi alanlarımızda daha iyi hizmet vermek için sürekli araştırmalar yapmaktayız. Bu alanları daha çok soru soran kullanıcılarımız belirlemekte. Yukarıdaki verdiğimiz numaramızı arayıp sizinle ilgili teknik hatalar için inceleme talep edebilirsiniz.

Instagram’ ın ülkemizde ve çoğu ülkede bir hizmet ağı yer almıyor. Bu alanlarda önemli yeri olan bir teknoloji blogları bulunmakta. Çoğu teknoloji sorunlarınıza çözüm olabilmek için elinden geleni yapmakta.

Instagram Türkiye çağrı merkezi iletişim desteği

 • Bu görsellerde yer alan önemli başvuru seçeneklerini yardımı biraz kurcalayarak bulacaksınızdır. Duruma göre Facebook’ un destek formlarının da kullanılması önerilir.

Instagram müşteri hizmetleri - Instagram destek hattı

Instagram Türkiye sorunu

Instagram, gerçek anlamda liderler arasında girmesi Facebook’ un satın almasıyla gerçekleşmiş oldu. Yeni yerine 2012′ de dahil oldu. Yaklaşık sanırım 1 milyar dolara verilerek bünyelerine alan Facebook ilk yıllarda pek bu alımdan mutlu değildi. Sonralardan çıkarılan özelliklerle kullanıcıları etkiledi. Şahlanışı 2-3 yıl oldu diyebiliriz. Sonrasında destek konusunda aşırı bir yetersizlik durumu ortaya çıktı.

Instagram’ un son yıllarda hızlı yükselişi ile doğal olarak oluşan Instagram sorun ve şikayetlerde de büyük bir artış oluşmuştur. Bu nedenler Instagram bu sorunlar ve şikayetlere genelde yetişememektedir. Teknoloji sorunlarının çözümü için tüm hatlardan ve operatörlerden önerdiğimiz numarayı arayıp haftanın 7 günde istediğiniz saatte yardım alabilirsiniz.

instagram kilitlenen hesabı açma mümkün mü şeklinde sorular zaman zaman gelebiliyor. Bu durumla karşılaşıldığında en sıkıntılı ağın bence instagram olduğunu düşünüyorum. Telefon doğrulamasından geçmeniz istenir ve bakarsınız kod gelmez, mail onayı istenir Hotmail’ e gelmez. Daha sıkıntılısı ise kullanılan telefon numarasının kapatılması. İptal olan hatta nasıl yapılır diye arayanlara yapacağınız ya numarayı geri almanız ya da şifre sıfırlamadaki önerileri yapmanız.

Hesap neden kilitlenir diye merak edenlerin aşağıdakilere bakmalarını öneriyoruz.

 • Kurallar dışı yapılan faaliyetler ve şikayetler.
 • Hesabın doğrulanmadan kullanılması.
 • Telif hakları nedeniyle geçici yapılan önlem işlemi.
 • Yasal durumlardan birinin çıkması.
 • Şüphe uyandıracak işlemler yapılması ya da davranışlar sergilenmesi. (Spam paylaşımlar, farklı yerlerden hesaba giriş yapılması, fazlaca yanlış şifre denemesi, profilde değişikler…)

Kilitlenen hesabın açılması için yapılacak pek bir şey bulunmuyor. Size ne önerilmişse bunlarla devam edersiniz. Eğer haksız yere işlem yapıldığını düşünüyorsanız talep gönderirsiniz ve duruma göre yasal başvuru yaparsınız. Tabi ilgili ağ hesabınızı açmak zorunda gibi bir algının oluşmamasını öneririz. Mahkemeye vereceğim, tazminat davası açacağım, Türkiye’ de yasaklanması için elimden geleni yapacağım gibi söylemlerle karşılaşıyoruz.

Önemli hususlardan biri kişinin geçici olarak engellenmesi ve bunun farkında olmaması. İlerleyen saatlerde veya bir gün sonunda başka bir telefonla ya da bilgisayardan deneyerek hesaba ulaştığı görülebiliyor. Engel bazen giriş yapılan cihazdan ya da internetle alakalı olabiliyor. Banlama kavramı dediğimiz bir durumun çıkması mümkün.

Konu için iletişimde bulunacağınız formlar aşağıya ekledik.

 • help.instagram.com/contact/1652567838289083

Başvuru yapanların 1 hafta içerisinde dönüş yapılmadığında tekrar başvurmalarını öneriyoruz. Birde ne kadar başvuru alanı varsa hepsini ayrı ayrı günlerde belli aralıkla kullanılmasını da önermekteyiz. Yine dönülmiyorsa o zamanda Facebook’ ta kullanılan forumların kullanılması iş görebilir. Tahmini ilgili e-posta adresinize geri dönüş yapacaklar.

Andronova