iPhone instagram kayıtlı hesap kaldırma

iPhone instagram kayıtlı hesabı kaldırma işlemleri telefona göre değişkenlik gösterebilir. Ekranda kayıtlı hesap kalkmıyor ne yapmalıyız içinde cevabımız var.

Andronova

Birden çok sosyal ağ hesaplarını kullandığınız cihazlarda hatırla özelliği ile kayıtlı kalabiliyor. Her defasında uygulamayı kullanırken bu kullanıcı adlarını görebilirsiniz. Bazılarında beni hatırla seçilmişse o zaman şifresiz dahi giriş yapabilirsiniz. Tabi bazıları kayıtlı hesapları kaldırmak isteyebiliyor. Bu yazımızda instagram’ da kayıtlı hesap nasıl kaldırılır buna değineceğiz.

Instagram kayıtlı hesabı kaldıramıyorum sorunuyla karşılaşanlar içinde yazı sonlarında bir kaç önerimiz daha olabilir. Tabi bu çoğu için yararlı olan bir özellik ama çoklu kullanılan hesaplardan bazılarını ekrandan kaldırmak isteyenler olabiliyor.

Ekrandan hesap silme işlemi dışında beni hatırlayı yani güvenilir cihazlardan kayıtlı cihazların silinmesi içinde isterseniz tüm oturumları çıkışa atabilirsiniz.

Direk hesaba girişleri önleme

Şifre sormadan direk açılan hesaplarda bazen kullanıcıların dışında birileri telefonu kurcalayabiliyor. Bunun önüne geçmek adına ekranda şifre kullanılmasını kesinlikle öneriyoruz. Ek olarak kullanılan uygulamalara da girişte ek parola koyulabilir. 

Parola ile uğraşmak istemeyen kullanıcıların direk uygulamayı açar açmaz hesaplarına ulaşmaları hoşlarına gidebiliyor. Gerçekten zahmetsiz bir yol ama kesinlikle ekranda desen veya pin kullanılmasını öneririz.

Hesap güvenliğinde yapılacaklardan bir kaçı şöyle:

  • Uygulamanın ayarlarına girdiğinizde “Güvenlik” adlı alanı açınız.
  • Buradan “2 Faktörlü” seçeneğin açılması ve u. internet siteleri alanından da gereksiz görülen bağlı yöntemlerinin kaldırılmasını öneriyoruz.
  • Artı ekli olmayan mail ve diğer doğrulamaların kullanılmasının önemini söylemek isteriz.

Instagram kayıtlı oturumları kapatma

  • Yukarıdaki ilgili bölüm içeriside birde “Giriş hareketleri” adlı seçeneğe girdiğinizde daha önce hangi bölgelerden giriş yapıldığını görebilirsiniz. Burada 3 nokta alana dokunduğunuzda “Çıkış yap” ile işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgileri iPhone üzerinden aktardık. Android cihazlarda ise yine aynı bölümdeki seçenekleri kontrol edebilirsiniz.

Samsung gibi telefonlarda denemeniz içinde profil alanında veya yine ayarlarda “Çıkış yap” olması gerekiyor. Oradan hatırlayacak oturumlar kaldırılabilir. 

Yine ilgili bölümde giriş bilgilerinin kaydedilmesi ile ilgili seçenek bulunuyor. Birde outurmu aç butonun yanında 3 noktaya dokunulduğundan “Kaldır” çıkacaktır.

Facebook oturumunu kaldırmak içinde açık olan oturumu kapatmanız gerekiyor. Daha sonra instagram kullanıcı adınızla giriş yaparsınız ekrandan kalkmış olacak. Kalkmamışsa yine unut veya kaldır adlı seçeneği giriş ekranında göreceksiniz.

iPhone instagram kayıtlı hesap kaldırma

Her ne şekilde olursa olsun bir yol bulamadıysanız yukarıdaki resimde gördüğünüz yardım alanını kullanınız. Unutmadan çok sık yaptığınız şeylerin bir sonucu işlem engeli olarak yansıyabilir.

Instagram kayıtlı hesap ekrandan kalkmıyor

Telefondan veriler ve önbellek sil ile hesap kaldırma

Bu işlemler Android tabanlı telefonlar için geçerlidir. Farklı markalarda belki seçenekler farklı yerlerde olabilir ve hatta adlar değişik olabilir. Bir Huawei ile Xiaomi belki aynı bölümden işlem gerçekleşmeyebilir. Malum kendi sistemini kullanan markalar var.

  1. “Uygulamalar” adlı bölüme ulaşınız.
  2. Tüm yüklü olan ve sistemde çalışan dahili uygulamaların listesini burada göreceksiniz. İçlerinden “Instagram” olana dokununuz.
  3. Veriler ve önbellekle alakalı olanlara dokunun. Önce önbellekle ve sonra verilerle devam ediniz. Yani seçeneklerden her birine dokunduktan sonra gidip kalkmış mı diye kontrol ediniz. 
  4. Yukarıdaki tekrardan uygulamayı kurmak ya da giriş yapmak zorunda bırakabilir.

Uygulama sürümü ile ilgili durumlarda, mevcut olan uygulamayı telefondan kaldırınız ve bir kaç önceki versiyonu kurup test ediniz.

Instagram kayıtlı hesap kalkmıyor

Direk açılan hesaplar ve hesabı kaldıramıyorum sorunu

Hesapları kaldıramıyorum sorunu yaşayanlara bir üsteki adımları öneriyoruz. Ek olarak şifre değişikliğinin işe yarayacağını düşünüyoruz. Malum değiştiğinden dolayı hesap açılmayacak. Birde değişiklik sırasında açık olan oturumların sonlandırılması önerisi çıkabiliyor.

Kayıtlı oturumların silinmesi adına oturum geçmişinin temizlenmesi gerekebiliyor. Artı girişlerde bazen telefonun kendi sistemine göre ek giriş güvenlikleri eklenebiliyor. 4 Haneli kısa bir kodla hesaba ulaşmanızı sağlayan yöntemler bulunuyor. 

Test adına birde farklı cihazlardan veya bilgisayardan da denenmesini öneriyoruz. Şüpheli olarak sistem tarafından kısıtlamaya uğrayabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2021, 03:31

Andronova