Samsung internet akıllı izleme koruması

Samsung, akıllı izleme koruması adlı bir yeniliği tarayıcıya getirdi. Dolaştığınız sitelerde izlenmemeniz için ilgili korumayı otomatik açık şekilde geliyor.

Samsung internet akıllı izleme koruması
müşteri hizmetleri

Samsung akıllı izleme koruması, internet tarayıcısına getirilen yeni bir özelliğin adı. 14.0 Beta olarak yayına alınan sürümle karşılaştığımız bu yeniliğin web sitelerinde dolaşırken izlenmelere karşı alınan önlem olarak kullanılmakta.

Ziyaret ettiğiniz web sitesinin sizi izlediğini fark eden bu yeniliğin otomatik şekilde durdurmasını sağlıyor. Çıkarılan versiyonla kontrol panelinde güvenlik seçeneği eklendi. Güvenlikle alakala kısımları takip edilebilecek panel üzerinden engellenen pop up ve izleyen sayısını gösterecek.

Şirketin Google ile rekabet edebilecek seviyede çalışmalar yaptığını söyleyebiliriz. Tarayıcıya ek gizlilik seçeneğinin eklendiğini belirtelim.

Önceki bir çalışmasında yüksek kontrast adlı bir mod eklendi ve url yönlendirilmesi ve erişimi gibi durumlarda koruma eklemeleri yapılmıştı. Bunlarında önemli arz ettiği aşikar. Kısaca şirketin kullanıcı deneyiminde ve gizlilik korumasında önemli çalışmalara imza attığını söyleyelim.

Gelelim cihaza yönelik çalışmalara. Katlanabilir modellere Flex mod adlı bir destek yayına alındı. Kullanılan uygulamanın ikiye bölünmesi sağlanabiliyor. Örnek verirsek mesela ekranın üstünde instagram reels' de bir video izliyorsunuz ve alt kısmında video kontroli yapılabiliyor. Bu modun otomatik açıldığını belirtelim.

Bir diğer önemli çalışmanın sizin ilginizi çekeceğinizi düşünüyoruz. Bir uygulamayı telefonunuzda iki kez çalıştırarak ikiye bölme özelliği ile kullanabiliyorsunuz.

Samsung internet akıllı izleme koruması

Samsung internet akıllı koruma

İzleme koruma açılmıyor veya çalışmıyor durumlarında kontrol etmeniz gereken alanlar şöyle:

  • Doğru sürüme sahşp olduğunuzdan emin olunuz.
  • Cihazda artı bir koruma uygulamasının olması sorun çıkarabilir.
  • Gerekli erişim izinlerinin verilmemesş problem çıkarabilir.
  • Çıkan sürümlerden bazılarında çalışmadığında destekli olan versiyonların denenmesi gerekiyor.
  • Telefonda arka planda çalışanların durdurulması veya kapat aç yapılabilir.

Tam sürümün çıkmasıyla yeni gelişmelerle alakalı paylaşımlarımız devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2021, 17:30