Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu

Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu yaşayanların çoğu yanlış yapılandırmadan kaynaklı. K serisi ve Samsung LED televizyonda bağlantı sorunu nasıl çözülür?

Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu
müşteri hizmetleri

Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu,  KU, UE49K6000AU, 65" RU7090 4K UHD, RU8000 ve N5000, 49" N5300 5 serisi Samsung televizyonda internet bağlantı olmuyor ise nasıl çözülür genel adımlarla yardımcı olmayı deneyeceğiz.


Smart Tv'lerde sıkça karşılaşılan problemlerden biri de internet bağlantı problemleri. Sizler için Samsung Smart Tv'lerde internet bağlantı sorunu nasıl giderilir araştırdık çözümler haberimizde.

İşlemleri yapmadan bir uyarımız olacak. Yanlış bir bölümden yapacağınız işlemle cihazın sıfırlanması gibi durumlarla karşılaşılmaması için işlemleri harfiyen yapınız. Bunlar yıla göre eskide kalmış olabilir. Modellere gelen güncellemelerle arayüz değişmiş olabilir. Ama mantık aynıdır.

 • Bağlanı yapılan cihazdan engelleme almış olabilir
 • IP ya da DNS sıkıntısı çekebilir
 • Ağın adıyla veya şifresiyle sorun olabilir

Samsung Smart Tv internet bağlantı problemi

Samsung Smart Tv'niz üzerinden kablosuz yada kablolu bağlantınız ile ilgili sorun yaşıyorsanız. Aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. 

1. Kablolu olarak bağlantı kurmanıza rağmen internet erişimi sağlayamıyorsanız. Öncelikle kablo bağlantınızı başka bir cihaz üzerinden deneyin eğer bağlantınız var ise Smart Tv üzerinden Ağ ayarlarına giderek Statik iP tanımlası yapınız. Daha sonra internet erişimi gelecektir.

2. Kablosuz ağ bağlantınız başarısız oldu hatası alıyorsanız ilk yapmanız gereken Ağ ayarlarına giderek kablosuz yönlendirici üzerinden ağları taratarak tekrardan bağlantı kurabilirsiniz. 

3. Kablosuz yönlendiriciniz eğer ağı görmüyorsa yada bağlantı varken koptuysa ilk olarak kablosuz yönlendiriciyi devre dışı bırakarak tekrardan etkinleştirin. Eğer kablosuz şifre ekranına tekrar yönlendiriliyorsanız, modemin arayüzünden şifrenizi değiştirerek tekrardan erişim yapmayı deneyebilirsiniz. 

4. iP otomatik başarısız oldu hatası alıyorsanız. iP ayarlarınızı otomatik olarak DHCP olarak yapılandırınız. Ağ ayarları>Kablosuz>bağlantı sekmeleri üzerinden işlem yapabilirsiniz. 

5. Ağa bağlanılamıyor hatası alıyorsanız, kablosuz bağlantınızı kesin ve tekrardan bağlantı kurmayı deneyin sonuç aynı ise Kablosuz ağ adınızı değiştirerek tekrardan erişim yapmayı deneyin. 

6. Yerel ağa bağlanıldı fakat internete bağlanılamadı hatası alıyorsanız, kablo bağlantılarınızın yerini değiştirin daha sonra Dns ayarları için Ağ ayarlarına giderek yeni bir Dns tanımlaması yapınız. 8.8.8.8 -8.8.4.4

7. Ağ bağlantısı tamamlandı fakat internet yok ise internetiniz ile ilgili bir sorun olabilir öncelikle modemi kapatıp açın daha sonra sorun devam ederse İnternet Servis Sağlayıcınız ile görüşün. 


Samsung Smart tv internet bağlantı sorunu

Samsung TV internet bağlantı yapmıyor mu?

 • Modem ve TV fişi çıkarılıp takılmalı
 • Modemden kanal ayarının daha üst bir değere çekilmeli
 • Telefon interneti paylaşıma açılarak birde telefonla test edilmeli
 • TV ağ sıfırlaması yapılabilir
 • Her iki tarafta WPS özelliği varsa eşleştirmeye çalışın
 • Wifi şifresinde karakter sorunu olabilir. Parolayı değiştirin
 • Kablosuz adı değiştirmenizi öneriyoruz

Televizyonun yazılımının güncellemesi gerekebilir

Yazılımda çıkan bir sıkıntı bağlantıyı etkileyebilir. Bazen bir güncelleme alır ve sonra hatalar çıkmaya başlar.

 • Fabrika ayarına döndürülüp deneyin
 • Varsa ayarlar sıfırlansın
 • Sıfırdan yazılım atın. Bunun için internet üzerinden sitesinden veya müşteri temsilcisinden alacağınız yazılım dosyasını flash belleğe atıp ilgili ayarlardan işlemi yapabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 01:27
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 10 ay Önce

Samsung smart tv kullanıyorum, Netflix e bağlanabiliyorum ama YouTube gibi diğer app bağlanamıyorum

derya deniz
derya deniz - 11 ay Önce

Merhabalar UE40ES7000 model tv internete bağlı ancak web browser a girmeye çalıştığımda error exe 001 hatası veriyor, ne yapmalıyım?
Teşekkürler.

Analiz
Analiz @derya deniz - 11 ay Önce

Model hakkında detaylara sahip değiliz. Tarayıcı sıfırlama seçeneği var mı? Başka tarayıcı var mı veya yüklemeyi denediniz mi?

metin
metin - 12 ay Önce

samsung 4k televizyonum kablosuz ağa bağlanmıyor akıllı telefondan da

Uyarı nedir
Uyarı nedir @metin - 12 ay Önce

Tam detayını yazınız.

Nisa Nur Ağcaoğlu
Nisa Nur Ağcaoğlu - 1 yıl Önce

Samsung led 40 televizyonda Wi-Fi şifresini giriyorum fakat bağlanamıyorum lütfen yardım edin kablosuz internet

Duruma göre yazınız
Duruma göre yazınız @Nisa Nur Ağcaoğlu - 1 yıl Önce

Girdiğiniz şifreyi başka bir cihazda denediniz mi?
Alınan uyarı nedir?
Telefon internetini açıp TV' den bağlanmayı deneyip test ettiniz mi?

Cengiz Çakıcı
Cengiz Çakıcı - 1 yıl Önce

Samsung UE40S6140 televizyon internete kablolu bağlandı yazıyor fakat internete girerken sunucuya bağlanmadı hatası veriyor.Nedeni neşir acaba ?

Öneri
Öneri @Cengiz Çakıcı - 1 yıl Önce

Kablo varsa bilgisayarda denendi mi?
IP DNS manuel tv' ye girilebilir.

Özgür Aratak
Özgür Aratak - 2 yıl Önce

Samsung 43mu7000 ile 1 senedir kablosuz bağlı sorun yoktu. 4k videoda bile donma yapmazdı. Şimdi dura kalka gidiyor izlenmez. Cep telin netinden bağlandım sorun yok. Modeme telefonla bağlandım sorun yok. Tv ve modem arasında sorun. Niye ki

Sorunun anlaşılması için
Sorunun anlaşılması için @Özgür Aratak - 2 yıl Önce

Kablo girişi varsa lan ile bağlanıp deneyin. Duruma göre modem resetlenir veya başka modemle denenir yine sorun varsa port değişikliği talebini iletin.

Smart Tv ağ bağlı değil
Smart Tv ağ bağlı değil - 2 yıl Önce

Bağlandığından emin misiniz bağlanmış gibi görünebilir. Birde bağlanır ama ip veya dns alamıyor olabilir.

Alperen Şengül
Alperen Şengül - 2 yıl Önce

Bende hiç gözükmüyordu wi-fi İnfo+menü+ses kısma tuşu +güç tuşuna bastım ordan wi-fi ayarını A yaptım bağlandı ama web browser youtube vs bastığımda "Ağ bağlı değil.İnternet servislerini kullanmak için Ağ Ayarlarını kontrol edin. (EROR_MODEL_BIND)"yazıyor çözümü nedir?
Teşekkürler...

Ali SAÇAR
Ali SAÇAR - 2 yıl Önce

tv series 40 televizyonunda olmuyo bir türlü olmuyo

TV 40 serisi bağlantı olmuyor
TV 40 serisi bağlantı olmuyor @Ali SAÇAR - 2 yıl Önce

Hatayı yazsaydınız önerilerimiz olurdu.

Mehmet Dibooğlu
Mehmet Dibooğlu - 2 yıl Önce

Merhabalar, Samsung hub tv wifi ye bağlanıyor fakat web browser a tıkladığımız zaman sunucu bağlantı hatası veriyor ne yapabiliriz yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler

İnternetin olduğundan emin misiniz
İnternetin olduğundan emin misiniz @Mehmet Dibooğlu - 2 yıl Önce

Farklı tarayıcı yükleyip denendi mi? Youtube tarzı uygulamalar çalışıyor mu?

ömer erdem
ömer erdem - 2 yıl Önce

Samsung 55NU8000 smart tv kullanıyorum. Wifiden internete bağlanıyorum. Ancak nete bağlandıktan bir kaç dakika sonra internet bağlantısı kopuyor. Örneğin youtubeda bir video açtıktan bir kaç dakika sonra internet tamamen kopuyor. Modemi resetlemek gerekiyor. Sizce sorun ne olabilir?

Wifi mi kopuyor
Wifi mi kopuyor @ömer erdem - 2 yıl Önce

Modem resetleme dediğiniz modemin kapatılıp açılması mı?

Selin kartal
Selin kartal - 2 yıl Önce

bizim televizyonumuz da smart tv, samsung apps var ama youtube gibi uygulamalar yok. 2010 ya da 2011 model.

Samsung Youtube yok
Samsung Youtube yok @Selin kartal - 2 yıl Önce

Samsung' un kendi mağaza uygulaması kullanılıyordur. Ama yinede olması gerekir diye düşünüyorum. Dışarıdan indirip flash bellekle yüklemeyi deneyin. Yinede TV modelini yazsanız daha iyi olurdu.

ılgın çelik
ılgın çelik - 2 yıl Önce

bizim televizyonumuz 2011 model, internete giriyorum ama haber siteleri dışında hiç bir site açılmıyor. Buna youtube da dahil. Sunucu bulunamadı diyor ama internete bağlı olduğundan eminim. İnternetimiz de normalde hızlı. Lütfen yardım edebilir misiniz?

Test önerileri
Test önerileri @ılgın çelik - 2 yıl Önce

Smart TV mi? Manuel dns denediniz mi? Farklı bir internet ağıyla denediniz mi örnek telefonun internetini paylaşıma açarak?

Bayram yakan
Bayram yakan - 2 yıl Önce

Wi-fi şifresini girince ağ bağlantısı kuruldu diyor ama kumandadan internet tuşuna basınca baglanti yok diyor yardımcı olursanız sevinirim

Wifi ağ bağlantı kuruldu ama imternette bağlantı yok
Wifi ağ bağlantı kuruldu ama imternette bağlantı yok @Bayram yakan - 2 yıl Önce

Bağlandığından emin misini? IP alıyor mu baktınız mı? Başka bir ağa örnek telefona bağlayıp denediniz mı? Ağı unut diyerek tekrar bağlanmayı denediniz mi?

Kagan Yildiz
Kagan Yildiz - 2 yıl Önce

Televizyon seyrederken sürekli bağlantımız kopuyor. Bağlantıyı yaparken sürekli modemi kapatıp açmak ve ve televizyondan ağları yeniden taratarak şifreyle bağlanıyoruz 5 dakika sonra yine bağlantı kopuyor sürekli aynı ne yapmamız gerekiyor ?

Analiz edilmesi gerekiyor
Analiz edilmesi gerekiyor @Kagan Yildiz - 2 yıl Önce

Başka bağlantılı cihazlarda sorun var mı? Modemde kanal ayarını değiştirip 11 yapınız ve wpa 2 seçili mi? Sorun devam ederse manuel ip dns tanımlayınız.