Sanal gerçeklik gözlüğü nedir?

Sanal gerçeklik gözlükleri nelerdir? Sanal gerçeklik gözlüklerinin özellikleri ve detayları, sanal gözlükler nelerdir? Sanal gerçeklik gözlüğü nasıl kullanılır?

Andronova

Sanal gerçeklik gözlükleri nelerdir? Sanal gerçeklik gözlüklerinin özellikleri ve detayları, sanal gözlükler nelerdir? Sanal gerçeklik gözlüğü nasıl kullanılır? Sanal gerçeklik gözlüğü nedir?

Sanal gerçeklik gözlükleri gün geçtiktçe ilerleyeme devam ediyor. Peki bu sanal gerçeklik gözlükleri nerelerde nasıl kullanılır? Sanal gerçeklik gözlüklerinin anlamı nedir? tüm detaylar haberimizde. 
 

Sanal gerçeklik gözlüğü nedir nasıl kullanılır?

Sanal gerçeklik gözlüğü, son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan Plazma, Led ve LCD teknolojileri ile üretilmiş olan Tv, Telefon, bilgisayar gibi birçok aygıtın görüntüyü daha gerçekmiş gibi gösteren teknolojik gözlüklerdir.

Kendinizi sanal ortamda daha iyi ve görüntünün içerisindeymiş gibi hissetmeniz için dikkat etmeniz gereken en önemli işlem görüş açınızın geniş olmasıdır. Akıllı telefonlar için kullanılan sanal gözlüklerin ekran çözünürlüğünün en az 2k olması gerekmektedir. 
Sanal gerçeklik
Sanal gerçeklik
ortamları birçok kullanıcının gerçeklik hissiyatı yoğunluğuna göre farklılıklar gösterebilir. Akıllı telefon ile kullanılan sanal gerçeklik gözlüklerinde en az 40 mm ve daha üstü bir kaliteli lens kullanmanız gerekmektedir. 

Göz kusurları için ayarlanabilir ve gözlükle kullanılabilen geniş bir alanda ekran boyutu desteği, cihaz için havalandırma, yumuşak yüz desteği gibi dikkat etmeniz gereken noktalar yer almaktadır. 
sanal gerçeklik gözlüğü nedir
Akıllı telefonlar için gözlük içerisinde kalacağı için dışardan kontrol edebileceğimiz bir ek düğme yada bluetooth kontrol birimleri de tercih edilebilir. Sanal gerçeklik gözlüklerine örnek verecek olursak eğer;

1. Samsung Gear VR
2. VR Case
3. 3D VR sanal gerçeklik gözlüğü
4. VR Box 2 sanal gerçeklik gözlüğü
5. LG 360 VR


Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 10:27

Andronova