Suriye yapımı fidye virüsü dosyalarımı kilitledi

Suriye yapımı fidye virüsü dosyalarımı kilitledi, Teknoloji haberlerinde büyük yankı uyandırdı. Bulaştığı bilgisayarda ve cep telefondaki dosyaları kilitleyen virüs şifreyi açmak için kurban istiyor.

Andronova

Para yerine kurban isteyen yeni fidye virüsü sizi şaşırtabilir. CryptoLocker virüsü warning message We are sorry to say that your computer and your files have been encrypted!

Son yılların en korkutucu virüslerinden biri olan fidye virüsü bulaştığı bilgisayarları veya mobil cihazları kilitliyor. Virüs bulaştığı cihazdaki tüm dosyaları kilitleyebiliyor. Yani gelişmiş bir şifreleme sistemi kullanıyor.

Kısa süre önce tespit edilen yeni bir dosya kilitleme virüsü, fidye virüsünde mizahi bir yan ortaya çıkardı. Suriyeli hackerların yazdığı bir zaralı yazılım bulaştığı bilgisayar ve cep telefonlardaki dosyaları kilitliyor. Ama diğer fidye virüsleri gibi direk para istemiyorlar.

Suriye yapımı fidye virüsü dosyalarımı kilitledi şifreledi!

Suriye yapımı fidye virüsü dosyalarımı kilitledi

Yeni çıkan fidye virüsü bulaştıktan sonra kurbanından kilitlenen dosyaların açılabilmesi için bulaşan virüsü en az iki kişiye bulaştırırsa şifrenin açılması için bir kod göndereceklerini belirtiyorlar.  

Peki para istemiyorlar mı? Tabi bulaştırdıkları yeni kurbanlarından istiyorlar. Suriyeli hacklar bunu zor durumda oldukları için yaptıklarını açıklıyorlar.

Genelde çok zor kırılabilen veya kırılamıyan bazı fidye virüslerine, bakalım yeni fidye virüsü dahil olacak mı!


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 22:15

Andronova