TAG Heuer da Akıllı Saat Hazırlıyor

Gün geçtikçe genişleyen akıllı saat pazarı yeni bir çok üreticinin dikkatini çekiyor. Lüks tüketim markası TAG Heuer’de bu pazardan pay almak için çalışmalara başlamış gibi görünüyor.

Andronova

Saat departmanı başkanı Jean-Claude Biver İsveçli NZZ am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, TAG Heuer olarak bir akıllı saat üzerinde çalıştıklarını söyledi.Kesinlikle Apple Watch‘ın izinden gitmeyeceklerini belirten Biver, ortaya daha orijinal ve geleneksel bir saat çıkarmak istediklerini anlattı.

Apple Watch’ı gördüğünde bir öğrenci tarafından tasarlandığını düşünen yönetici, tasarımın çok sıradan olduğunu ve diğer akıllı saatlerden bir farkı bulunmadığını sözlerine ekledi. Apple Watch’ın çok kadınsı göründüğünü, erkekler tarafından tercih edilmeyeceğini düşünen Biver, saati prestijsiz olarak nitelendirdi.

Ekran Resmi 2014-09-09 22_48_30

Akıllı saat tasarlama konusunda klasik saat üreticilerinin sıkıntılarına da değinen Biver, yazılım ve donanım tecrübesine sahip olmadıkları için bunun bir dezavantaj oluşturduğunu ve kendilerini oldukça zorladığını söyledi. En önemli sorunlarının ise teknolojik modanın hızla değişmesi olduğunu kaydeden yönetici, üst seviye klasik saatlerde sundukları ömür boyu garanti felsefesini bu alana taşımanın pek mümkün görünmediğini belirtti.

Bu sebeple TAG Heuer’in modası çabuk geçmeyecek, basit kullanımlı ve şirkete zarar ettirmeyecek bir saat üretmeyi amaç edindiğini söyleyen Biver, akıllı saatlerin telefondan bağımsız çalışabilmesi gerektiğini savundu. Şirketin ilk saatini 2015’in ilk çeyreğinde tanıtması bekleniyor.

Andronova