Turkcell gizli numaradan gelen aramaları engelleme kapatma

Turkcell gizli numaradan gelen aramaları kapatma açma nasıl yapılır? Turkcell hatta gizli aramalar nasıl kapatılır? Gizli aramaları kapatma. Gizli numarayı engelleme.

Andronova

Turkcell operatöründe gizli numaradan gelen aramaları nasıl engellenir? Gizli numaradan gelen arama engelini kaldırma kapatma nasıl yapılır? Turkcell hatta gizli aramalar nasıl kapatılır iptal edilir?

Turkcell gizli numaradan gelen aramaları kısıtlama, eski tip sabit telefon numaralarını ve yurt dışından gelen gizli aramalar engellenemez. Gizli aramalardan gelen çağrıları engellemek ücretsizdir.
 

Turkcell gizli numaradan gelen aramaları kapatma açma

Sabir telefon numaraları ve cep telefon numaralarından gelen aramalar, telefon çalmadan otomatik red edilecektir. Gizli numaradan arayan kişi şöyle bir uyarı ile karşılaşacak “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.” 

Gizli aramaları kapatma işlemi Turkcell ve Türk Telekom‘ da aynıdır. Yani aynı tuşlama ile yapılır. Bazı gelişmiş seçenekleri olan telefonların ayarlarından bu hizmeti aktif edebiliyorsunuz. Aynı zamanda cihaza göre veya uygulama ile numara engelleme işlemini de yapabilirsiniz.
 

Turkcell gizli numara açma kapama nasıl yapılır?

Cep telefondan *253# arama tuşlaması ile gizli numaradan gelen çağrıları engelleyebilirsiniz. Gizli gelen aramaların engellemesini kaldırmak için #253# arama tuşu.

Turkcell gizli numaradan gelen aramaları engelleme kapatma


Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 12:43

Andronova