Ücretsiz yasal film indirme siteleri dikkat

Yasal ücretsiz film indirme sitesi arayanlar için aynı zaman ücretsiz dizi indirme siteleri örnekleriyle paylaşmak istedik. Birde dikkat etmeniz gereken bağlantılardan bahsettik.

Ücretsiz yasal film indirme siteleri dikkat
müşteri hizmetleri

Film indirme sitelerinin çoğunda reklam nedeniyle tarayıcıya zorunlu veya aldatmacalı bir şey yükleniyor. Bunların bazılarında reklam virüsü dediğimiz kendiliğinden açılan reklamlarla karşılaşmaktayız. Ücretsiz film indirme sitesi adı altında yayın yapan çoğu web sitesinde tıkla indir reklamları yer almakta.

Film izlemek veya indirmek için siteye gelenler bu bağlantıları yanlışlıkla tıklayabiliyor. Sonrasında acayip acayip reklamlarla karşılaşıyorsunuz. Bunların içinde çoğunlukla cinsel reklamlarla karşılaşmanız büyük olasılık. Hele birde yanınızda bir bayan veya ailenizden biri varsa o zaman yanaklar kızarı veriyor.

Tek link ücretsiz film indirme olarak aramalarda çıkan bazı sitelerde videonun hızlı şekilde indirilmesi için ücretli abonelik depolama siteleri yer alıyor. Bunların çoğunda yine reklam indirme butonuyla karşılaşabiliyorsunuz. Daha virüsten ilegal duruma geçiş yapmadık.

İlegal film indirme cezası

AB ülkelerinden birinde rekor bir para cezasıyla karşılaşıldı. Yasadışı indirme ve paylaşımdan mahkemelik olan birine yaklaşık 430 bin Euro ceza verilmişti. Evet indirmenin birde paylaşım cezası bulunuyor. Açık alanda izletme ve kopyasını dağıtma gibi durumların ayrı ayrı paza cezası bulunuyor.

  • Telif hakkının bulunduğu içerikleri indirmeniz
  • Telifli içeriklerin izinsiz paylaşılması
  • Açık ortamlarda ilegal içeriklerin izletilmesi
  • Yasal olmayan görsel ve videoların bilgisayarlarda bulundurulması
  • Telif içeriklerin çoğatılması

Ücretsiz yasal film indirme siteleri dikkat

Peki yasal film nereden indirilir?

Ücretsiz yasal film indirme siteleri çok sayıda bulunmakta. Biz bazılarını örnek olarak paylaşacağız.

1- YouTube prime, abonelikte film indirilmesi için bir bağlantı ekrana geliyor. Yasal olarak izleyebilir ve indirip daha sonra internetsiz izleyebiliyorsunuz. En bilinen video sitelerinden biri olduğunu belirtmeme gerek bulunmuyor.

2- Netflix, şu aralar çok popüler olan yayın kuruluşlarından biri. İndirilebilir içerikleri ayrı bir bölümde yer veren bir yapıya sahip çokça önemli filmlerle karşılaşabiliyorsunuz. Özellikle ücretsiz dizi indirmek isteyenlerin çokça tercih ettiği bir abonelik sistemi.

3- Open Culture, internet yayıncılığında ücretsiz kaynakları toplayarak bir araya getirmiş bir arşiv sitesi diyebiliriz.

4- The Internet Archive, ABD' li bağımsız bir vakfın desteğiyle hayatına devam eden sitede önemli yapıtlarla karşılaşabiliyorsunuz. Tabi Türkçe dil desteğinin olmadığını belirtelim.

5- Popcornflix, Netflix' i andıran bir yapıya benzeyen ama ücretsiz yayınlanan filmleri bulacağınız önemli bir site.

6- Pluto.tv, YouTube' da bulunan harika filmler ve klipleri derleyen önemli niteliğe sahip yapıtların bir araya getirerek ve uygulama üzerinden de yayını olan bir site.

7- MoviesFoundOnline, yasal film izleme sitelerinden biri olan yurt dışı servislerinden biridir. Çok sayıda kategoriye sahip içeriklerle karşılaşacaksınız.

8- Puhutv, Türkiye kaynaklı ücretsiz hizmet veren yayınların yer aldığı uygulama. Kaçırdığınız çok sayıda diziyi bu uygulama üzerinden Smart TV veya telefondan izleyebiliyorsunuz.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 13:10