Windows 10 ekran parlaklığını değiştirme nasıl yapılır ?

Windows 8.1 ve Windows 10 ayarları hangi bölümden değiştirilir? Ekran çözünürlüğü Windows 10 işletim sisteminde ekran parlaklığı ayarları nasıl yapılır cevabı bu haberimizde…

Andronova

Bilgisayar, artık hayatımızın vazgeçilmezi olmuştur. İcat edildiği günden beri kendini yenileyerek devam etmektedir. İlk çıktığında bir oda büyüklüğünde bir makina olan bilgisayarlar şimdi ise yanımızda taşınır hale geldi. Hayatın her alanında bilgisayar kullanılmaya başlanıldı.

Sağlık sektöründen banka sektörüne, eğlenceden bir çok alanda bilgisayar kullanılmaya başlanıldı. açıcası bilgisayar hem kendi hayatımızı hemde eğlence dünyası kolaylaştıran bir icat olma özelliğini halen sürdürmektedir. Bilgisayar makinaları içerisine yüklenen işletim sistemleri araçılığı ile çalışmaktadırlar.

Kara bir ekranla başlayan serüven şuan rengarenk bir Windows 10 ile devam etmektedir. Arada efsane olan Windows 98 ve benim her zaman gözde işletim sisitemim olan Windows XP yide anmadan geçemeyecem. Şimdi bu grizgahtan sonra Microsoft’un en son işletim sistemi olan  Windows 10 da yaşanan elran parlaklığını ayarlama sorununu bu makalemizde paylaşacağız.  

Windows 10 ekran parlaklığı ayarlarıdeğiştirme

Windows 10 ekran parlaklığını değiştirme nasıl yapılır ?

Windows 10 ekran ayarları nerede

Bazen bilgisayarlarımız bizden habersiz 🙂 bazı ayarlarını değiştirmektedirler. Bu durumda onlardan biridir. Ekran parlaklılığı sorunu yaşayan takipçilerimiz aşağıdaki işlemleri yapabilirler; İlk önce yapmanız gereken her sorunda olduğu gibi bilgisayarınızı yeniden başlatmanızdır. Bu çözüm asslında bilgisayarda oluşan yazılım kaynaklı bir çok sorunu çözmektedir.

Eğer yukarıdaki işlem sorununuzu çözmedi ise azsonra vereceğimiz kısa yol tuşları ile ekran parlaklılığını ayarlayabilirsiniz. FN tuşu ile birlikte F5 / F6 tuşalarına basınız. FN tuşu klavye üzerindeki foknsiyon tuşlarını çalıştırmaya yaramaktadır. FN ile birlikte F5 tuşuna basarsanız ekran parlaklığı azalacaktır yine FN tuşu ile birlikte F6 tuşuna basarsanız ekran parlaklılığı artacaktır.


Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 17:02

Andronova