Windows 10 ile Android’ den bilgisayara bağlanma

Windows 10 ile Android’ den bilgisayarlara uzaktan bağlanabileceksiniz. Microsoft, Windows 10' a ekleyeceği bir uygulama ile artık sorunsuz şekilde mobil bağlantı gerçekleşebilecek.

Andronova

PC ile mobil bağlantı yapılmasına çeşitli uygulamalar aracılık etmekte fakat bu bağlantılarda bazen kopukluk, bağlantısızlık ve hatalar olabiliyordu. Windows 10 ile artık PC mobil bağlantısını daha kullanılabilir hale getirmek için çalışmalara başladı.

Microsoft Windows 10′ da oluşturacağı bir uygulama ile Android kullanıcılarının telefonları ile PC’lerini bağlayabilmesini sağlayacak. Aslına bakılırsa uygulana direk bağlantı yerine daha çok aracılı bağlantıları kullandırıyor. Şöyle ki yardımcı uygulama ile Android ve hatta iOS cihazlar Windows 10 yüklü PC’lere yüklenen yardımcı uygulama ile Skype, Onenote, Onedrive, Office, Outlook, Xbox Music gibi uygulamaları cihazlarına yüklemeye yardımcı olacak. Böylece kullanıcılar bu uygulamalar yardımı ile bağlantı kurabilecek.

Windows 10 ile Android’ den bilgisayara bağlanma

Android’ den bilgisayara bağlanma

Aslında kesin bağlantı sunmuyor! Sanıldığı gibi yardımcı uygulama PC ve mobil cihaz arasında kesin bir bağlantı kurmuyor. Yardımcı uygulamanın yüklemeye yardımcı olduğu uygulamalar zaten spesifik olarak PC ve mobil cihaz arasında bağlantı kurabilmekteydiler. Aslında yapılan çalışmalar ile PC ile mobil cihaz bağlantısının nasıl yapılacağını bilmeyen kullanıcılar için bir umut ışığı oluşturuyor. Ayrıca Microsoft’un Windows 10 ile Microsoft’un diğer uygulamalarının tanıtımını ve bu uygulamaları kullanmayı bilmeyen kullanıcılar için bir aracı oluşturulmuş oluyor.

Microsoft çıkaracağı bu uygulama ile oluşturduğu bünyesindeki diğer tüm uygulamalara merkezlik edecek. Kullanıcılar da bu uygulamaları kullanarak PC ve mobil cihazı arasında kısıtlı da olsa çeşitli yönlerden bağlantı kurabilecek.
 


Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 13:25

Andronova