Xiaomi mi Huawei mi?

Xiaomi mi Huawei almalıyım diyenler sizce hangi marka telefon alınmalı? Bu haberimizde Xiaomi ve Huawei modellerini fiyat ve özellik açısından karşılaştırdık.

Xiaomi mi Huawei mi?
müşteri hizmetleri

2018 yılının en çok satan markası Huawei ile bu yılın gözdesi olan Xiaomi mi markalarını donanım ve fiyat açısından sizler için değerlendirmeye aldık. Huawei mi Xiaomi mi almalıyım diyenler peki sizin tercihiniz nedir?

Xiaomi mi Huawei mi sorusunu sıklıkla görüyoruz. İlk cep telefonlarını düşündüğümüzde Nokia ve Panasonic markaları vardı. Zaman ilerledikçe akıllı telefonlar ortaya çıktı. Bunların başında samsunu ve Apple geliyordu ama ilerleyen zamanlarda Xiaomi ve Huawei de bu piyasa dahil oldu. Piyasa dahil olmakta birlikte iyi bir trend yakaladılar. Buna bağlı olarak insanların aklında hangi daha iyi diye bir soru beliriyor. Gelin bu soruya cevap vermeye çalışalım.

İşlemci ve performans kıyaslaması

Xiaomi ve Huawei android işletim sistemi kullanıyor olmasına karşın işlemci birbirinden farklıdır. Yapılan araştırmalara göre Huwaei’nin kullandığı işletim sisteminin daha iyi olduğu belirlenmiştir. Hız konusunda da Huawei işlemcisi bir adım öne çıkıyor. Yapılan bu araştırmalar iki işlemci arasında çok büyük bir farkın olmadığını söylüyor.

Huawei Xiaomi kamera ve ekran kıyaslaması

Her iki telefon firması da kameraya büyük önem veriyor. Her ikisinin de arasında fark olmamasına karşın Huawei bu konuda da bir adım öne çıkıyor. Eğer optik zoom sizin için önemli ise Xiaomi de bu konu gayet başarılı bir üretici. İki firmanın da kullanıcıların beklentilerini karşılama oldukça başarı.

Xiaomi Huawei fiyat karşılaştırması

Fiyat konusu kullanıcılar için ürünü tercih etmede oldukça etkilidir. Xiaomi bu konu da Huawei göre daha ucuz telefonlar satıyor. Huawei fiyat bandını 1500 ile 8500 arası tutarken Xiaomi 1300 ile 4500 arasında fiyatlarını tutuyor. Bu kıyaslara bakarak tercihinizi yapabilirsiniz.

Geçen yıl en çok satanlar listesinde Huawei 2. sırada yer alırken Xiaomi ise 5. sırada yerini aldı.

Xiaomi mi Huawei mi?

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 13:00
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
hakan alp
hakan alp - 1 yıl Önce

p30 pro çok kaliteli bir cihaz.

p30 pro da iyi
p30 pro da iyi @hakan alp - 1 yıl Önce

onu ii dedin kral

ali
ali - 1 yıl Önce

çözüm hiçbiri ekmek değiştirir gibi millet telefon değiştiriyor bari ucuz olsa 1500-2000 adam telefonu gösteriş olsun diye değiştiriyor sonra ithalat arttı deniliyor tabiki artar parası olanda alıyor olmayanda kredi çekip alıyor sonra ülke battı not 2015 ten beri telefon değiştirmedim

Richard Dawkins
Richard Dawkins @ali - 1 yıl Önce

O da bir şey mi... Ben 2009'dan beri aynı telefonu kullanıyorum :))

Ohtelos
Ohtelos - 1 yıl Önce

Bana kalsa Huawei ben ikisini de kullandım ve şu an mi 9t pro kullanıyorum Huawei yi de kullandım

Türkiye avrupa ülkesidir
Türkiye avrupa ülkesidir @Ohtelos - 1 yıl Önce

hangi huawei cihazını kullandınız