YouTube Türkiye temsilci geliyor

YouTube' dan Türkiye' de temsilci bulundurma kararı resmen ilan edildi. İkinci ceza uygulandı ve gelecek olan reklam yaptırım mesajından sonra gelen önemli bir açıklama var.

YouTube Türkiye temsilci geliyor
müşteri hizmetleri

1 Milyonu aşan abonesi olan sosyal ağların ülkemizde ofis açma zorunluluğu getirilmişti. Çoğu ağdan bir açıklama gelmemişti ve birinci cezadan sonra ikincisi de gelmişti. Netflix ofis konusunda adım atı ve açacağını açıkladı. Şimdi ise YouTube' dan açıklama geldi yakında ofis açılıyor.

Temsilci için çalışmaların başladığı yönünde açıklama yapıldı. Aynı zamanda ifade özgürlülüğü, bilgi erişiminde bağımsızlığı ve şeffaflığı koruyoruz açıklaması geldi. Şirketin açıklamalarında faaliye gösterilen ülkelerin yasaları ve düzenlemelerine uymak için gerekli özeni gösteriiyoruz.

İkinci cezalar kesildi ve sonrasında reklam yaptırımları geliyor. Zaten bu açıklamadan hemen sonra YouTube böyle bir karar aldığını duyurdu.

Ülkedeki içerik ve kullanıcı üreticilerinin ne kadar önemli olduğunu bildiğini söyleyen YouTube' un bu bilincle hareket ederek gerekli görülen temsilci sürecini başlattı. Alınan kararın Türkiye yetkilileriyle paylaşmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

5651 Sayılı kanunda yer alan önemli maddeler var ve yeni düzenlemeler gelir mi ilerleyen zamanlarda şekillenebilir.

BTK tarafından bir açıklama geldi ve diğer ağlardan da bunu bekliyoruz cevabı verildi. Önemli bir şirketin bu kararı sevindirici ama diğerlerininde aynı hassasiyetle davranması bekleniyor. Ulaştırma Bakanı tarafından da resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

YouTube Türkiye temsilci geliyor

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 19:24