Tekrar Ortaya Çıkan One Mini, Rapora Göre 1GB RAM’e Sahip Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC’nin uzun süredir gündemi meşgul eden yeni telefonu One mini için geri sayıma geçilirken, telefon cephesinden detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak AndroidNext.de sitesi telefona dair görseller paylaşırken, aynı zamanda cihazın performans değerlerini gösteren kimi test raporlarını da yayınladı. AnTuTu Benchark ve CPU-Z testlerini gösteren ekran görüntüler telefonda yer alan donanımı net bir şekilde gün yüzüne çıkardı.

teknik destek

Elde edilen bilgiler neticesinde One mini’de yer alması beklenen 1GB RAM, telefonu sabırsızlıkla bekleyen kullanıcılar arasında hayal kırıklığı yaratabilir, zira telefon için şu ana dek ortaya çıkan iddiaların tümünde 2GB RAM’den söz ediliyordu.

Buna ek olarak telefonun gücünü 1.4GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemci ve Adreno 305 grafik birimi oluşturuyor. Sense 5 ve en güncel Android versiyonu olan 4.2.2 ile çalışan telefonda 4 ultrapiksel çözünürlüğünde arka kamera, 1.6MP ise ön kamera yer alıyor.

Henüz netlik kazanmış değil ancak telefonda 1.700mAh kapasiteli çıkarılamayan bir pilin yer alması bekleniyor. 16GB dahili depolama birimi sunması beklenen telefonda microSD kart girişinin yer almayacağı bildiriliyor.

Tasarım noktasında One ile aynı çizgide olan One mini, sadece arka bölümde kamera ve LED flaş konumlandırılmasında bazı ufak farklılıklar sergiliyor. Telefonun ağustos ayı içerisinde resmiyet kazanması bekleniyor.

kaynak: AndroidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!