Telefona Bulaşan Virüs Şifre Değiştiriyor Sahte Google Play Store

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Telefonun şifresini değiştiren virüs. Telefona bulaşan virüs dosyaları bilgileri şifreledi.  Cep telefonuma bulaşan virüs fotoğrafları videoları rehberi şifreledi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son yıllarda mobil cihazların yükselişi ile zararlı yazılımların yönünü mobil cihazlara çevrildi. En tehlikeli cihazı kilitleyen ve kişisel bilgilere erişimi sağlayan virüsler, artık daha gelişti.

Kısa süre önce Rusya’ da bulunan bir virüs banka mobil uygulamasını taklit edip sinsi şekilde para transferi yapıyor. Bu virüs aynı zamanda Google Play Store uygulamasını taklit edip, bu kanalda bu virüsü ve buna benzer virüsleri otomatik cihaza indirebiliyor. Cihaza yüklü bu uygulama normal görülürken arka planda yapılmasını istenilen işlemleri yapmaya devam ediyor.

Virüsün bulaştığı cep telefonu veya tablette yer alan Google Play Store uygulamasını arka planda değiştiriyor ve klonladığı zararlı Google Play Store yazılımını aktarıyor. Uygulama fark edildiğinde virüsü temizleme ya da uygulamayı kaldırmaya çalışılınca cihazların mevcut şifrelerini değiştiriyor aynı zamanda şifreliyor.

 Android alternatif mağaza uygulamalarında virüs haberimize bakmanızı öneririm.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefona bulaşan virüs şifre değiştiriyor

Telefona Bulaşan Virüs Şifre Değiştiriyor Sahte Google Play Store

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak