Telefonda Kablosuz Wifi Ağ Bağlantısı Var Ama internet Erişimi Yok

Bilgisayarda, tablette ve cep telefonda kablosuz Wifi ağ bağlantısı var ama internet erişimi yok sorun nedir? Kablosuz ağ bağlantısı yapılıyor ama internet bağlantısı yok çözümü nedir? Wifi bağlantısı yapılabiliyor ama internet bağlantısı yok ne yapmalıyı

Telefonda Kablosuz Wifi Ağ Bağlantısı Var Ama internet Erişimi Yok
müşteri hizmetleri
Bilgisayarda, tablette ve cep telefonda kablosuz Wifi ağ bağlantısı var ama internet erişimi yok sorun nedir? Kablosuz ağ bağlantısı yapılıyor ama internet bağlantısı yok çözümü nedir? Wifi bağlantısı yapılabiliyor ama internet bağlantısı yok ne yapmalıyım? Geçersiz şifreleme veya ağ adı. Güvenlik WPA 2 PSK ile sağlanıyor ne demek oluyor. Bilgisayarda ve cep telefonda Wifi kablosuz internet bağlantısı olmuyor, internet erişimi yapamıyorum? Android Galaxy S4 S5 S6 S7, Galaxy A1 A2 A3 A4 A5 A6 A7, Galaxy J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7, Note 2, Note 3, Note 4, Note 5, iOS iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE, Windows XP, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10  Android Wi-Fi bağlantısında uygulama indirme sorunu ve iPhone hücresel veri açma kapatma (mobil veri) nasıl açılır haberimize göz attınız mı?
  • ADSL modemi kapatıp açtınız mı?
  • Modem üzerinde yer alan ADSL ve internet ışığı sabit yanıyor mu?
  • Farklı bir telefonda veya bilgisayarda denediniz mi?
  • Bilgisayarı yada cep telefonu kapatıp açtınız mı?
  • Cep telefonun internet bağlantısı yoksa her hangi bir DNS uygulaması kullandınız mı?
  • Manuel DNS adresi tanımlayıp modemi kapatıp açıp denediniz mi?
  • Telefonda farklı bir tarayıcı varsa veya mağaza uygulamasını denediniz mi?
  • Telefonun ağ ayarlarını sıfırlayıp, tekrar kablosuz bağlantı yapıp denediniz mi?

Telefonda Kablosuz Wifi Ağ Bağlantısı Var Ama internet Erişimi Yok

Telefonda Kablosuz Wifi Ağ Bağlantısı Var Ama internet Erişimi Yok Modemin kablolarını kontrol ediniz. Ek varsa temas olup olmadığını kontrol ediniz. Bulunduğunuz yerde farklı bir internet kullanıcısı varsa aynı sorunun olup olmadığını öğreniniz. Öneri DNS adresi için 8.8.8.8 - 8.8.4.4 ve 195.175.39.39 - 195.175.39.40 kullanılabilir. ADSL veya internet ışığı yanmıyorsa modemi kapatıp açtığınızda durum aynıysa modemi resetleyip yeniden modem kurulumu yapınız. Her hangi bir DNS veya VPN programı kullanıyorsanız pasif yapıp modemi kapatıp açınız. Bilgisayarda ve cep telefonda kablosuz (Wifi) bağlantısı yapılamıyorsa çözümü: Bilgisayardan modeme kablolu (Lan) bağlantısı ile bağlanıp, modem arayüzünde yer alan kablosuz ayarları yeniden yapılandırın. Kablosuz kanal ayarını 6 yada 11 yapınız. Şifreleme tipini WPA - PSK yada WPA 2 - PSK yapınız. Güvenlik duvarını kapatıp deneyiniz. Kablosuz ağ bağlantı şifresini değiştiriniz. Şifrede ve kablosuz ağ adında Türkçe karakter kullanmayınız.
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE