Telefonda sonsuzluk işareti kopyala yapıştır

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

∞ Telefonda sonsuzluk işareti nasıl yapılır içeriğimizde adım adım resimli anlatımı sizlere hazırladık.

Sponsorlu reklam

Sonsuzluk işareti (∞),  tarihi çok uzun senelere dayandığı bilinen ve bulanın nasıl bulduğunun net olduğu bilinmeyen bu simge çok amaçlı işlerde kullanılabiliyor. Sevgisini anlatmak isteyenlerin daha çok tercih ettiği bir simgedir. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Matematikte, bu işaretin sonsuz / sonu olmayan diye ifade edilmekte. En yakın bilinen tarihi 1655′ e dayanmakta. Ortaya çıkaranın Wallis olduğu söyleniyor. İlham alınana şey nedir net bilinmiyor. Söylentilere göre Roma rakamından esinlendiği belirtiliyor.

Sponsorlu reklam

Sonsuzluk işareti iPhone kullanıcıları için

  1. Telefondan “Ayarlar” sonrasın “Genel”,
  2. “Klavye” ve “Metin değişimi”,
  3. +” İşaretine tıklayın,
  4. İfade kısmına kopyalanan simgeyi yapıştırın,
  5. Kestirme kısmına ise başlık adını girin.

Klavyeye bu simgeyi tanımladıktan sonra sosyal ağlarda mesaj yazarken veya paylaşım yaparken simgenin adını yazmanız yeterli olacak.

Android için örnek anlatım

Sonsuzluk işareti Android cihazlarda özel klavye seçeneği ekleyerek ya da farklı klavye uygulaması üzerinden aynı iOS’ da olduğu gibi simgeyi telefona ekleyebilirsiniz. Ama uğraşmamak için yine ∞ kopyalayıp kullanınız. Bu işareti SMS mesajlar bölümüne yapıştırabilir veya Whatsapp sohbet bölümüne yapıştırabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Xiaomi için henüz test etmedik. Lakin Samsung modellerinde genelde aynı alandan işlem yapılmakta. Huawei içinde iki farklı sistemden dolayı değişkenlik göstermekte. 

WhatsApp kullanıcıları ilgili adımlar

Sonsuzluk işareti Whatsapp için uygulama da aynı kısayolu kullanabiliriz. Yani “sonsuzluk” yazdığınızda bu simge çıkacaktır. Ya da siz kısayol adını ne koyduysanız o çıkacak. 

Instagram için;

Facebook içinde aynı şekilde işlem yapabilirsiniz. Simge Instagram ve Twitter çıkmıyorsa klavye ayarlarını kontrol ediniz. Farklı bir klavye seçip deneyiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Windows’ ta çıkarma:

Windows 10 bir bilgisayarda kısayol tuşu bazı klavyelerde ALT tuşuyla basılı tutularak 8734 basmanız yeterli oluyor. Olmayanlar yine kopyalayarak istediği alanda kullanımı yaparlar.

İşaret çıkmıyor ise;

Excel, Word veya bir programla bazen problem yaşanabiliyor. Bilgisayardan arama butonuna tıklayıp “karakter” yazıp çıkan seçenekten “karakter eşlem” tıklayın. Sonra çıkan klavye ayarlarından “gelişmiş görünüm” yanındaki kutucuğa tıklayınız. Unicode’ a git yazan yere 221E yazınız. Artık simgeyi gördünüz.

Sonsuzluk işareti kopyala yapıştır
Telefonda sonsuzluk işareti kopyala yapıştır

iPhone telefondan aldığımız ekran görüntüleri zamanla iOS sürümlerine göre değişecektir. Tabi bi ihtimal.

Sonsuzluk işareti nedir
Sonsuzluk işareti nasıl yapılır

Klavye ve metin değişimi ekranından gerekli eklemeleri resimlere bakarak yapın.

Sonsuzluk işareti nasıl yapılır
Klavyede sonsuzluk simgesini yapma
Sonsuzluk simgesi
Telefonda sonsuzluk işaretini çıkarma
Sonsuzluk simgesini yapma
Sonsuzluk işaretini klavyeye ekleme

Telefonda sonsuzluk işareti nasıl yapılır şeklinde sorulara yanıt verecek şekilde bu içeriği hazırladık.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak