Telefondaki fotoğrafı Facebook' ta paylaşma

Android telefonlarda kullanılan facebook uygulamasında telefon içerisinde bulunan resimleri nasıl hızlı paylaşabileceğinizi yazılı ve görsel olarak hazırladık.

teknik destek

Facebook uygulaması telefon içerisinde yer alan resimleri hızlı bir şekilde paylaşabilme imkanını kullanıcılarına sağlamaktadır. Fakat Android uygulaması içerisinde yer alan simge ile fotoğraflarınız daha hızlı bir biçimde facebookta paylaşabilirsiniz. Facebook uygulaması içerisinde de fotoğraf paylaşım tuşu bulunmaktadır. Fakat bu yöntemi kullandığınızda telefon ekstra ram kullandığı için yavaşlamaktadır ayrıca yükleme yapacağınız resmi albüm içerisinde de bulmanız ayrı bir sorun oluşturmaktadır. Birazdan sizlere anlattığımız yöntem uygulama içerisinde paylaşılandan daha kolay ve pratiktir.

Peki android cihazlarda facebook uygulamasını kullanmadan nasıl resim paylaşabiliriz ?

Fotoğrafı Facebook’ ta paylaşma 

  • İlk olarak albümünüzden paylaşmak istediğiniz resmi bulunuz. Bu işlemden sonra aşağıdaki resimde kutucuk içerine aldığımız hızlı paylaş simgesine tıklayınız.
Telefonda bulunan resmi Facebook' ta paylaşma
Telefondaki fotoğrafı Facebook’ ta paylaşma
  • Bu işlemden sonra ise karşınıza resmi paylaşabileceğiniz bütün seçenekler çıkacaktır. Aşağıdaki resimde paylaşım yapabileceğiniz platformları görebilirsiniz. Biz ilk sırada yer alan facebook simgesine tıklıyoruz.
Telefonda bulunan fotoğrafı Facebook' ta paylaşma
Telefondaki fotoğrafı paylaşma
  • Yukarıdaki işlemden sonra ise karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda Paylaşılacak Yer bölümünde Facebook seçili olacaktır. Ayrıca Paylaşılan Kişiler yazısına tıklayınız.
  • Paylaşıldığı yer bölümüne bastığınızda ise resmi paylaşabileceğiniz ortamlar karşınıza gelecektir. Bu bölümde yer alan grup simgesine tıkladığınızda resminizi facebook grubunuzda paylaşabilirsiniz.

Burada paylaştığımız yöntemi kullanarak sadece facebook grubunuzda değil kendi zaman tüneliniz de veya arkadaşlarınızın profilinde de resim paylaşımı yapabilirsiniz. Ayrıca paylaşılacak kişiler kısmını daha etkin kullanarak paylaşım kitlenizi özelleştirebilirsiniz. Son olarak ise şahsa resim göndermek istediğinizde ise messenger uygulaması ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir