Telefondan Facebook e-posta nasıl değiştirilir

Andronova
Yazar Andronova

Telefondan Facebook e-posta nasıl değiştirilir şeklinde gelen soruların hemen hemen hepsinin bir olumsuz durumda ortaya çıktığını söyleyelim. Neden e-posta adresi değiştirilir derseniz en büyük sebebi artık o hesaba ulaşılmıyor olmasındadır.

Teknoloji destek

Konuda başlıkla alakalı bazı bilgilere yanıt vereceğiz ve devamında da Facebook mail adresi değiştirme adımlarını anlatacağız.

Facebook’ un bu kadar yaygın kullanımı olmasının temelinde her kesim için kullanım kolaylığı olması diyelim. Birbirleri ile uzun zamandır görüşmeyen bir çok kişinin bu ağda birbirini bulduklarını göreceksiniz.

Bir sosyal medya aracında e-posta adresini değiştirmek isteyen kullanıcılar için gerekli adımları aşağıdaki başlığımızın altında bulabilirsiniz.

Facebook e-posta değiştirme sebepleri

Yazı içerisinde e-mail adresi değiştirme ayarları nereden yapılıyor buna değinsek de, burada çoğunlukla gelen sorularda çalınma veya yanlış parolanın olduğu yönünde yardım talepleri geliyor. Birde pek sık olmasa da kayıtlı numaranın değiştirilmesi nedeniyle ulaşılamadığından bahsedenlerde var. Esasında bu ağın yardım köşesinin geniş olduğunu söyleyebiliriz.

İçeriğimizin sonunda diğer iletişim bilgilerinin yer aldığı haberimizi bırakıyoruz. Uyarı niteliğinde birde bilgilerinizi her türlü alanda paylaşmamanızı öneriyoruz. Kurtarayım derken başka hesaplarınızdan olabilirsiniz.

Burada yer alan e-posta üzerinde herhangi bir sorun mevcutsa hemen değiştirmeniz ulaşmanız için önem arz edecektir. Başkaları tarafından ele geçirilen hesapların bir çoğu mail hesaplarının ele geçirilmesi sonucu oluşmuştur. Temelde sorun kullanıcıların kullandıkları mail ve sosyal medya hesaplarında hep aynı şifreyi kullanmaları oluyor. Yani bir şey hacklendiğinde zincirleme tüm hesaplar gidiyor.

Genel mail değiştirme olasılıkları şöyle:

 • Ağa ekli olan e-posta hesabına artık erişim olmaması.
 • Mail hesabının güvenlik şartlarını yerine getiremeyecek durumda olması. Çoklu kullanıcı yer alması, başkalarının hesabı bilmesi ve buna yönelik denemeler yapması.
 • Ağa ekli mail’ in çalınması.
 • Herhangi bir yaptırıma uğrayan hesaplar.
 • Oturum sorunlarına sebep olan mailler.

Facebook e-posta değiştirme adımları

İşlemler sırasında beklenmedik bir hata ekrana gelirse talep göndermeniz adına facebook.com/help/283100488694834 sayfasını kontrol edin.

 • İlk olarak önerimiz bilgisayar kullanarak facebook.com’ a girmeniz,
 • “Hesap Ayarları” adlı alana sağ üst köşede bulacaksınız,
 • Ekranda bir çok ayar sekmesi bulunacaktır. İçlerinden “Genel” adlı alana girin,
 • Genel sekmesinde bir çok değişiklik yapabileceğiniz ayar bulunmaktadır. Sizler e-posa adresi bölümün karşısında bulunan “Düzenle” yazısı veya simgesine tıklayınız,
 • Ardından tanımlı olan e-posta adresiniz karşınıza gelecektir. Sizler eğer farklı bir e-posta adresi ile devam edecekseniz buna göre devam edin,
 • Aşağıda yer alan farklı e-posta ekle yazısına tıklayın.
Telefondan Facebook e posta 1
Telefondan Facebook e-posta nasıl değiştirilir
Telefondan Facebook e posta 2
Facebook e-posta adresi değiştirme bölümü

Diğer kolay yöntem ise oturumunuz açıksa, aşağıdaki bağlantıyı tarayıcıya girip gerekli düzenlemeyi yapmanız.

 • www.facebook.com/settings?tab=security

Bu işlemlerin ardından e-posta adresinizi ağın uygulamasında değiştirmiş olacaksınız.

Değişim ekranı açılmayan kullanıcılara önerimiz tarayıcı kullanarak www.facebook.com/settings?tab=account&section=email&view bağlantısında gerekli işlemin yapılması.

Uygulama ile hesap değiştirme sorunu

Kullanıcıların zaman zaman uygulamalar üzerinden hesap değişimi veya şifre değişimi yapamadıkları oluyor. Bir çoğunun işlem yapamama sorunları arasında çok sık yaptıkları işlemler, eski sürüm kullanımları ve şüpheli durumlar şeklinde çoklu sebepler oluyor. Hatta ağın kendisi ile alakalı aksiliklerde yaşanıyor.

Herhangi bir işlemde oluşan bir problem varsa her zaman test adına farklı telefon ve bağlantılara ihtiyaç duyulur. Yapılacak her test hesabın çözüme kavuşmasını sağlayacak bir adım olarak görülmesi gerekiyor. Bizim oluşturduğumuz bir çok konunun temelinde testler yatar. Geçmişte de destek verdiğimiz müşterilerimiz için gerekli araştırmaları yapıp bir yol bulduktan sonra makale olarak bu adımlara yer verirdik. Şimdilerde kronik olarak çıkan uyarılara yönelik izlenilecek adımlar birbirine benzer.

Unutmadan hesaplara uygulanan yaptırımlardan dolayı yaşanan olumsuzlukların bir kısmında herhangi bir uyarı vermeden çıkışa atar. Bunun anlaşılması adına tarayıcı üzerinden profil bilginize bir şey ekleyin ve kaydetmeye çalışın. Sıkıntı varsa işlem olmayacak. Şüpheli davranışlar algısında da durum aynıdır. Lakin burada kendiliğinden bir şey yapmazsanız sorunsuz işlem olacak.

Telefon ve uygulama testi

Telefonunuzu test ettikten sonra neden kaynaklı olduğunu eğer anlamışsanız o zaman çözümü buldunuz anlamını taşır. Kullanımlarda uygulamalara gelen güncellemelerin sonunda kullanılan telefonların eski olmasından dolayı sorunlar yaşanıyor. Burada biz önceki uygulama versiyonların kullanılmasını öneririz. Olur da uyum sıkıntısı yoksa o zamanda aşağıya eklediklerimizi uygulamanız gerekiyor.

Android kullanıcıların yapacaklarından biri “Uygulamalar” dediğimiz alandan sorunlu uygulamaya dokunup, içerisinde yer alana önbellek ve sonraki denemeye göre güncelleme kaldır yapılması yeterli olacak. Baktınız yine aynı ise, o zaman diğer seçeneklerin kullanılması ve sonradan kurulu olan uygulamalar varsa bunları durdurma veya kaldırma yaparsınız.

Telefondan Facebook e-posta adresi değiştirme sorunu yaşayanların yapması gerekenlerden söz ettik.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir