Telefondan konum nasıl atılır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

iPhone konum nasıl atılır veya Android konum atma işlemi nasıl yapılır genel bilgi vermeye çalıştık. Konumu WhatsApp, Bip veya sosyal ağlardan olabilir. (Facebook / instagram)

Ad imageAd image

İnternetin hızla yayılması insanların hayatını kolaylaştıran etkilerini de beraberinde aynı hızla getirmektedir. Özellikle bulunduğunuz konumun sizi merak edenler açısından önemli bir husus olduğu bu dönemde, mobil akıllı telefonlardan konum belirleme özelliği süper bir çalışmadır.

Gittiğiniz yeri en iyi tarif etme yöntemlerinden bir olarak görülen konum gönderme daha çok WhatsApp üzerinden gerçekleşmekte. Diğer yerler yani sosyal paylaşımlarda atılan konumlar ise kişinin orada olduğunu belirtmek için yapılmakta. 

Konum atmak için yapılması gerekenler

Facebook, Whatsapp, Google Maps sosyal medya üzeri konum atmak kolay bir uygulamadır. Konum paylaşmak için öncelikle akıllı telefonların GPS özelliğini yüklü ve açık olması gerekir. Özellikle yol tarifi vermekte zorlananlar için. İstediğiniz sosyal medya hesabının özelliklerinden konum yazan yere tıklamak konumuzun karşıdan görünmesini sağlayacaktır. Whatsapp programı en kolay konum atma yoludur.

Ad imageAd image

Her telefonda yüklü olan bu uygulamaya girerek konumun paylaşılacağı kişinin sohbet ekranı açılır. Bu aşamadan sonra telefonun özelliğine göre ya sağ üst tarafta bulunan ataş linkine tıklayarak konumu işaretlemek gerekir ya da sohbet ekranında sol alt köşede yer alan + işaretine tıklandıktan sonra konum şıkkı aktif edilir. Sonrasında göndere basılarak konum karşı taraf ile paylaşılır. Her iki uygulama yöntemi son derece kolaydır.

Örnek olarak WhatsApp ve telefon olarak iPhone’ u seçtik. Android içinde aynı şekilde tercih edebilirsiniz. Konum gitmiyor sorunu yaşayanlar görsellerdeki konum ayarını kontrol etsinler. Birde internet bağlantısı ve konum engeli var mı incelemek lazım

konum nasıl atılır iphone

konum gitmiyor

iphone konum nasıl atılır?android konum nasıl atılır?konumu açmakonum nasıl açılırwhatsapp konum atma

Telefonda konum nasıl açılır” ve “WhatsApp konum nasıl atılır” iPhone telefonda resimli gösterdik. Konum gitmiyor veya konum hatası veriyorsa yukarıdaki seçeneklerdeki konum ayarlarını inceleyin.

Ayrıyeten konum sorunu için WhatsApp konum çıkmıyor yazımıza bakalım.


Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 01:37

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe