Telefondan müzik yapma Facebook Collab uygulaması

Andronova
Yazar Andronova

Facebook şirketinin yeni uygulaması Facebook Collab iPhone kullanıcıları için indirme ve kullanıma açıldı. Android tarafı için henüz bir bilgilendirme yapılmadı.

Teknoloji destek

Facebook’ un bir çok alanda yer aldığını görmekteyiz ve yeni bir uygulamayı yayına aldı. Genel testlerini tamamlayan ve son kullanıcı testleri gibi bir durumda olan uygulamasının adı Facebook Collab şu an indirilebilir durumda.

COVID döneminde bir çok şirket çok sayıda yeni uygulama çıkardı. Bunların bazıları çok tuttu bazıları ise azda olsa belli bir kullanıcı oranına sahip oldu. Yani Corona bu alanda önemli gelişmeleri getirdi diyebiliriz. Daha doğrusu para kazanmak için çok sayıda çalışmalar yayınlandı. Facebook’ un çıkardığı ise cep telefondan müzik yapma özelliğine sahip.

Aynı platformda yer alan kullanıcıların kendi aralarında yaptıkları paylaşımlar ortak müzik yapma olanağı sunuyor. Şu an ücretsiz olarak iPhone kullanıcılarının kullanımına sunan şirketin karantina dönemlerinde insanların birbirleriyle daha fazla iletişimde kalmalarını sağladıklarını belirten bir açıklamsı var.

Yeni özelliğin bir nevi TikTok’ a benzediğini söylüyorlar. 15 Saniyeden oluşan videoların paylaşımına izin veren platformda iddalı olan tarafın ortaklaşa çalışma imkanı sunan bir havuz olduğu yönünde.

Kullanımında 3 ayrı videonun birleştirilerek kısa süreli müzik videoları oluşturulmasını sağlıyor. Oluşturulan çalışmaların ortak havuzda düzenleme yapılmasına imkan sunuluyor. Burada yayınlanan çalışmaları görebiliyorsunuz ve isterseniz yeni bir video oluşturup katkı sağlayabiliyorsunuz.

Facebook Collab iPhone uygulamasının dışında Android içinde ne zaman yayına alınacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Telefondan müzik yapma Facebook Collab uygulaması
Telefondan müzik yapma Facebook Collab uygulaması

Not: Uygulama şu an için Türkiye’ de kullanıma açılmadı yine denemek isteyenler için cihazın bölge ayarlarını değiştirip indirmeye çalışılabilir. İndirme URL’ si https://apps.apple.com/us/app/collab-band-together/id1507800473

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir