Telefondan Samsung televizyona görüntü aktarma

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

All Share ve Smart View ne işe yarar? Samsung telefonda ve iPhone telefonlarda televizyona görüntü aktarmak için yardımcı uygulamalardır. Telefonun ekranını yansıtır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Smart View nedir? Windows bilgisayardaki veya Android / iOS cep telefondaki görüntüyü Samsung televizyonlara aktarmaya çalışan uygulamanın adı. Smart View ile aynı zamanda cep telefondan Samsung Smart TV‘ yi yönetebilirsiniz. Yani telefonu kumanda olarak kullanma. Uygulama ile tabletteki ve telefondaki videoları, fotoğrafları ve müzikleri televizyondan oynatabilirsiniz.

Samsung cep telefonla televizyon aynı internet ağına bağlı olması gerekiyor. Bilgisayarda da durum aynı olduğunu belirtelim.

Smart View nasıl kullanılır? Android sistemli cihaza ya da iPhone telefona “Samsug Smart View” uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Bunun için cihazların kendi indirme mağazalarında işlem yapabilirsiniz.

Telefondan televizyona görüntü aktarma:

Telefona yüklenen uygulamayı çalıştırın. Kurulum adımlarını takip edin. Televizyonda ise cihaz bağlantısına izin vermeniz gerekiyor. Eski modellerde izin ver seçeneği, yeni modellerde ise 4 haneli şifre istenir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Telefondan Samsung televizyona görüntü aktarma

Smart View nasıl kullanılır?

Smart View ile Samsung Smart TV görüntü aktarma

Öncelikle hem Türkiye olsun hem de yurt dışındaki ülkeler olsun hepsinde hemen hemen küçüğünden büyüğüne herkeste telefon bulunmaktadır. İnsanlar fotoğraflar ya da videolar çekip anı olarak saklamaktadır. Daha sonra istendiği taktir de ister telefondan isterse de telefondan televizyona görüntü vererek oradan izleme imkanı bulmaktadır. Samsung telefonu televizyona bağlamak son teknolojilerle birlikte mümkün hale gelmiştir ve bunun farklı yolları bulunmaktadır.

Kablolu bağlantı kurarak aktarma: Telefonu televizyona kablo ile bağlamak istendiği taktir de bu yöntem kullanılmaktadır. Samsung telefonu için uygun olan Samsung MHL cihazına ihtiyaç uyulmaktadır. Bu cihaz olduğu taktir de kablolu bir şekilde Samsung telefon ile televizyon arasında bağlantı kurmak mümkün olmaktadır. Ancak unutmamak gereken husus televizyona HDML kablosu girişi olmak zorundadır. HDML kablosunun bir ucunu Samsung telefona diğer ucunu da televizyona takarak basit bir şekilde bu işi halletmek mümkündür. Birde kablosuz olarak bağlanma yöntemi bulunmaktadır.

Smart View ile Samsung Smart TV görüntü aktarma

Telefondan televizyona kablosuz bağlantı kurarak aktarma

All Share nedir? Samsung telefon var ise ve televizyona bağlamak için kablolar ile uğraşmak zor gelirse, kablosuz olarak bağlantı kurmak da mümkündür. Hem bu saye de televizyona yakın konumda olmadan uzak koltuktan ya da sandalyen kolay bir şekilde yönetebilmek mümkündür. Kabloluya göre daha kullanışlı olan ve insanların telefon sabit kalmayacak ise daha çok tercih ettiği yöntemdir. All Share uygulaması ile Samsung telefon ve televizyon arasında bağlantı kurulmaktadır.

Mobil teknolojilerin hayatımıza girmesiyle birlikte artık her güzel anımızı kaydedebilir sonrasında telefon üzerinden bu görüntüleri izleyebiliriz. Bunun için Samsung telefondan televizyona görüntü aktarma başvurulan bir yöntemdir. İzlemeye ek olarak istediğimiz zaman uzakta olan bir tanıdığımıza sosyal paylaşım sitelerinden gönderebiliriz. Daha büyük cihaz olan televizyona da görüntüyü aktarabiliriz.

Kablo yöntemi ile görüntü aktarma

Telefonunuzdaki var olan görüntüyü kablo ile aktarmak için Samsung mobil cihazına uygun SAMSUNG MHL cihazına sahip olmanız gerekmektedir. Bu cihaz ile birlikte telefon ya da tabletinizin görüntüsünü HDMI çıkışlı televizyona 1080p olarak kolaylıkla aktarabilirsiniz. Burada önemli olan nokta ise cihazın kullanmış olduğunuz telefon veya tableti destekleyici olmasıdır. Bu işlem sahip olduğunuz telefon ya da tabletinizin micro usbye bağlanan kablo ile televizyondan gelen HDMI kablosunu bu cihaza bağlamakla işleminiz tamamlanmaktadır.

Kablosuz bağlantı ile görüntü yansıtma 

Samsung cihazınıza var ve kablolar ile zaman kaybetmek istemiyorsanız MIRACAST isminde bir aparat ile birlikte televizyonunuzun HDMI çıkışın bağlayarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Aparatı belirlenen televizyonun HDMI bağlantısını yaptıktan sonra Google Play Store üzerinden miracast yazılımları ile bu cihaza bağlantı sağlanmalıdır.

Sistemi kullanmak istiyorsanız wi-fi bağlantınızın olması gerekmektedir. Bağlantı sağlandıktan hemen sonra Samsung mobil cihazınızın belirlenen görüntüsünü 1080p ye kadar görüntü aktarmanızı yapabilirsiniz.

Samsung Smart TV ve bir de SAMSUNG mobil cihazınız sahipseniz SAMSUNG firmasının kendi cihazlarına kolaylık sağlaması için All Share isminde bir uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama ile videolarınızı ve resimlerinizi televizyondan görüntüleyebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 16:01

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir