Telefonu bilgisayardan USB ile şarj etmek zararlı mı

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Cep telefonu bilgisayarda şarj etmek zararlı mı? USB’ den şarj zarar verir mi? Telefonumu bilgisayardan şarj ediyorum telefona zarar verir mi? Telefon bilgisayardan şarj edilirse bozulur mu cevabı haberde.

Teknoloji destek

Android ve iPhone cep telefonu bilgisayardan şarj edince telefon arızalanır mı? Telefonu bilgisayardan şarj edersem bozulur mu? Yavaş şarj etmek telefona bataryaya zarar verir mi? Telefonu hızlı şarj etmek zararlı mı? Tüm soruların cevabı haberimizde…

Telefonu bilgisayarın USB’ den şarj etmemelisin! Bu bataryaya ve cep telefona zarar verir! Batarya ömrünü kısaltır! Kendi şarj cihazından şarj ediniz!

Bilgisayardan usb şarj zarar verir m? Cep telefonunu bilgisayar USB port üzerinden şarj etmek zararlı mı? Telefonu bilgisayara bağlayarak şarj etmenin zararı bulunmuyor. Şöyle bir söylenti vardır bilgisayardan şarj edildiğinde batarya ömrü kısalır. Aksine daha az zarar verir. USB’ den daha yavaş şekilde şarj ettiğinden, pil daha az aşınacaktır.

Telefonu bilgisayarda şarj etmek zararlı mı?

Bilgisayarların USB portların amperi daha düşüktür. Bu nedenden dolayı yavaş şarj olur. Yani bundan şu sonuç’ ta çıkar hızlı şarj pil’ e zararı olabilir. Tabi yeni çıkan cep telefonlarında hızlı şarj özelliği bulunmakta. Bununda önlemi alınmış olmalı. Cep telefonda hızlı şarj nedir hızlı şarj zarar verir mi haberimize bakmanızı öneririm.

Telefonu bilgisayardan USB ile şarj etmek zararlı mı

Telefonu bilgisayardan şarj etmek zararlı mı, telefonu bilgisayardan şarj edersem bozulur mu ve telefonu bilgisayardan şarj etmek zararlı mı soruların cevabı! Akıllı cihazınızı şarj ederken en önemli unsur cihazın orjinal olması. Tabi devamlı bilgisayar üzerinden şarj ediyorsanız kablonuz orjinal olmasını kesinlikle öneririm. Yan sanayi kalitesiz kablolar cihazın arıza yapmasına hatta patlamasına neden olabiliyor.

Cihazı şarj etmeden önce bataryanın tamamen bitmesini mi beklemeliyim? Hayır yeni nesil bataryalarda beklemenize gerek yok. Hatta %10-%20 seviyelerinde şarj edebilirsiniz.

Telefonu bilgisayarda şarj etmek cihazı bozar mı?

Cihaz tamamen şarj olmadan çıkarılmamalı mı? Cep telefonunu şarj ederken illa %100 şarj olması gerekmiyor. Yeni nesil bataryalarda her hangi bir sorun olmuyor. Ama şunu da ekleyelim her bataryanın belli adet şarj olma ömrü var!

Telefonuma yeni batarya aldım ilk şarj kaç saat olması gerekiyor? Yeni bataryalarda öneri 6 ile 8 saat arası olabilir? Bunun üstüne çıkmamanızı öneririm. Yeni bataryalarda ilk şarj çok önemli. İlk şarja göre kullanım daha verimli olur. Tabi yine orjinal batarya almanızı ya da orjinal’ e yakın bir batarya almanızı tavsiye ederim.

Telefonu bilgisayarda şarj etmek cihazı bozar mı?

Uyarı: Yan sanayi şarj aletleri telefonların batarya ömrünü kısaltır. Aynı zamanda bataryanın şişmesine neden olur. Bazen de cihazın şarj entegresi arızalanır.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir