Telefonu Gmail ile yedekleme Android yedeği geri yükleme

facebook müşteri hizmetleri

Android telefonu Gmail ile yedekleme. Rehberi, kişileri, resimleri, fotoğrafları, videoları, Whatsapp, SMS mesajları tüm dosyaların yedeği nasıl alınır? Telefonda yedek alma programı uygulaması var mı? Cep telefonu Gmail ile yedekleme nasıl yapılır? Ak

Telefonu Gmail ile yedekleme Android yedeği geri yükleme

banner192
Android telefonu Gmail ile yedekleme. Rehberi, kişileri, resimleri, fotoğrafları, videoları, Whatsapp, SMS mesajları tüm dosyaların yedeği nasıl alınır? Telefonda yedek alma programı uygulaması var mı? Cep telefonu Gmail ile yedekleme nasıl yapılır? Akıllı telefondan bilgilerinizi kaybetmemeniz için Android telefonda yedekleme, yedeği geri yükleme ve senkronizasyon nasıl yapılır, detaylı bir şekilde anlatıyoruz. Günlük hayatımızın her alanında bizlerin en önemli yardımcıları haline gelen akıllı telefonlar ve diğer tüm akıllı cihazlar, kullanım alanları genişledikçe oldukça önemli haline gelen bilgi güvenliği sorununu beraberinde getirmekte ve bu da verileri güvenle yedekleme konusunda bazı adımlar atılmasını mecbur kılmaktadır. Özellikle Android telefonları yedekleme konusunda bir çok kişinin bilmediği, ancak yapılınca hayat kurtaran, bir diğer değişle sonradan pişman olunmaması için bilgileri yedekleme yöntemlerinin kullanılması bir gereklilik halini alıyor. Aşağıda Android cep telefonunda ve tablette verilerin nasıl yedekleme yapılacağına yer verdik. Ama alternatif olarak veri yedekleme programı veya uygulamalarını deneyebilirsiniz. Veri yedekleme ile ilgili Google Play Store mağazasında yer alan uygulamaları deneyebilirsiniz.

Telefonu Gmail ile yedekleme Android

Google, Android telefonları yedekleme için sunduğu kendi dahili senkronizasyon sistemi sayesinde, rehber, resimler, takvim, indirdiğiniz uygulamalar ve daha bir çok bilgiyi Google Gmail hesabınızla senkronize ederek korumanıza olanak sağlıyor. Bilmeyenler için bu önemli işlevin nasıl yapıldığını aşağıda anlatıyoruz. Adım 1: Öncelikle telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin ve oradan Hesaplar bölümünü açın. Adım 2: Hesaplar bölümünde, en altta yer alan Hesap Ekle butonuna tıklayarak bir gmail hesabı ekleyin. Unutmayın bu hesap, tüm verilerinizin saklanacağı hesap olacağından, bunun şifresini kesinlikle unutmayın.

Android telefonu Gmail ile yedekleme nasıl yapılır

Android telefonda Gmail ile yedekleme yedeği geri yükleme Adım 3: Hesabınızı yönergeleri takip ederek ekledikten sonra, telefonun hangi verileri düzenli olarak senkronize edeceğini, yani yedeğini alacağı belirleyin.

Android telefonu Gmail ile yedekleme alına yedeği geri yükleme

android-telefonlari-yedekleme-goruntu2 Adım 4: Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi, Hesaplar bölümünde eklediğiniz, veya daha önce ekli olan hesaba tıklayarak, içerisinde hangi servislerin yedeğinin alınacağına dair sağ taraftaki butonları açıp kapatabilirsiniz. Adım 5: Son olarak, cihazın genel yedeği için Ayarlar bölümünden Yedekle ve Sıfırla menüsüne tıklayın ve burada Yedek hesabınızı ekleyin. Üstteki verilerimi yedekle ve otomatik geri yükle bölümünü de aktif etmeyi unutmayın.

Android telefonu Gmail ile yedekleme otomatik geri yükleme

android-telefonlari-yedekleme-goruntu3 Bu kadar. Android telefonları yedekleme işlemini tamamladınız. Artık verilerinizi kaybetmeyecek, ve ileride olabilecek problemlere karşı güvende olacaksınız. Android telefonda rehber yedekleme geri yükleme haberine de göz atmak ister misiniz?
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×