Telefonum İçin Android M Güncellemesi Ne Zaman? Cevabı Yazıda

blank

Google’ın Android işletim sisteminin son sürümü Android M‘in resmi olarak tanıtılması ve hakkında tüm detayların belli olmasından sonra, kullanıcıların gözleri Android M güncellemesinin telefonlarına ne zaman geleceği sorusuna yöneldi.

teknik destek

Bu konuda ilk duyuruyu yapan HTC’nin açıklamasından sonra, Google’ın Android M Geliştirici Önizleme Sürümü Fabrika İmaj Dosyaları ve SDK‘yı yayınlandığına yönelik yazımızı ve Android M ile alakalı daha detaylı bilgi edinmek için ise Android M İle Gelen 55 Yeni Özellik ve 20 Resimde Yeni Android M’in Tüm Güzellikleri başlıklı yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Gelelim asıl konumuza. Peki siz de Android M güncellemesi benim akıllı telefonuma ne zaman gelecek sorusunu soranlardan mısınız? Cevabı aşağıda bulacaksınız.

Google, Android M sürümünü elbette ilk alacak olan Nexus cihazları olacak. Ancak Google yaptığı açıklamada Android M‘in resmi sürümünün yayınlanmasından önce 3 büyük güncelleme alacağını duyurdu ve bu güncellemenin takvimini de yayınladı.

android-m-guncelleme-tarihi

Yani buna göre her halükarda Android M güncellemesinin 2015 yılının üçüncü çeyreğinden önce gelmesi mümkün değil. Bu bilgiden ve üreticilerin yeni çıkan sürümler için güncelleme yayınlama sürelerine yönelik istatistiklerden yola çıkarak Android M güncellemesinin telefonunuza ne zaman geleceğini belirleyebilirsiniz.

kitkat-guncelleme-tarihi

lollipop-guncelleme-tarihi

Hem KitKat hem de Lollipop sürümü Ekim ayında yayınlandılar. Yukarıdaki tablolarda, üreticilerin bu sürümler için ne kadar sürede güncelleme yayınladıklarını görebilirsiniz.

Bundan yola çıkarak, HTC‘nin amiral gemilerinin Android M güncellemesini 2016 Ocak ayından önce, Samsung‘un ve LG‘nin amiral gemilerinin Android M güncellemesini Aralık 2015‘ten önce ve son Sony‘nin amiral gemilerinin ise Android M güncellemesini 2016 Mart ayından önce almasını beklememek gerekiyor.

Bu istatistiklere göre hazırladığımız tahminlerimiz gerçekleşmez ve üreticiler Android M güncellemesini daha erken yayınlarlar ise, bunun güzel bir gelişme olacağını söylemekten başka diyeceğimiz bir şey olmaz 🙂

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!