Telefonumda virüs var nasıl temizlerim en iyi virüs programları

Telefonumda virüs var nasıl temizlerim en iyi virüs programları hangileri? Android cep telefonda virüs temizleme silme için virüs programı tercihleri için genel sıralama yaptık

teknik destek

Yaşadığımız çağda her geçen gün teknolojik gelişmelerin açıklandığını görmekteyiz. Teknoloji kapsamında son zamanlarda hayatımızın eksilmez parçalarından olan cep telefonu teknolojisi ile gündelik hayatımızda iletişim olanakları yüksek seviyelere çıkmıştır. Bu olanakların sürekli olarak geliştirilmesi ile kendi içerisinde teknolojik yenilikler de devam etmektedir.

Son 15 yıldır hayatımızın her alanında hissetmeye başladığımız teknolojik yenilikler son sürat devam etmektedir. Bu teknolojik devrimlerinin en önde geleni cep telefonu olarak bilinmektedir. İlk üretildiği zamanlarda sadece konuşmak ve mesaj atmak için kullanılan cep telefonları zaman içerisinde gelişen internet teknolojisi ile bütünleşmiş ve dünya ile iletişim olanaklarına da kavuşulmuştur.

2000′ li yıllara doğru teknolojik olarak üretilen cep telefonları zamanla kendi işletim sistemlerinin üretilmesi ile çağ atlamıştır. Ülkemizde bulunan mevcut operatörlerin internet teknolojisinin yaygınlaşması ile paketler halinde insanların hizmetine sunulan internet teknolojisi ile cep telefonlarımızın fonksiyonları artmıştır. Elbette bu fonksiyonların artması ile çeşitli sorunlarda baş göstermiştir. Özellikle internet teknolojisinin ortaya çıkması ile kötü olan yazılımlarda cep telefonlarına ulaşmaktadır. Bu noktada kullanıcıların gerekli olan tedbirleri alması zorunluluktur. Bu tedbirlerin başında sertifikalı programların kullanılması, anti virüs programlarının cep telefonlarına kurulması gibi bazı önleyici tedbirler alınabilir. Bunun yanında sık sık anti virüs ile cep telefonu baştan sona detaylı bir şekilde tarama işlemine tabii tutulması elzem bir önem arz etmektedir.

Bilgisayarda en iyi virüs programlar içerisinden BitDefender, Kaspersky, Panda, AVG ve Avast yer almakta. Ama cep telefonda ve tablette bu durum farklı olabiliyor. En büyük sorun cihazı yavaşlatması. Yani virüslerden korunayım derken cihaz kullanamayacak hale geliyor.

Telefonumda virüs var nasıl temizlerim en iyi virüs programları

En iyi mobil virüs programları

Kaspersky Antivirus & Security, Anti-virus Dr.Web Light, BitDefender Mobile Security & Antivirus, Eset Mobile Security & Antivirus, Clean Master, CM Security, 360 Security, 360 Security Lite, Avira Antivirus Security vb, AntiVirus FREE…

Önerilen mobil virüs programları Cihazı yavaşlatmadan kullanabileceğiniz iyi ve orta derece virüs programları: Anti-virus Dr.Web Light, 360 Security Lite, Clean Master ve CM Security.  Önerilen virüs programlarının dışında yukarıdaki diğer Antivirüs uygulamalarınıda deneyebilirsiniz.

Virüsü temizledikten sonra isterseniz uygulamayı silip, önerilen virüs uygulamalarından birini tercih edebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 18:32

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir