Telefonumun Şarjı Hemen Bitiyor Çözümü Nedir?

banner186

Android ve iPhone cep telefonlarda erken biten pil şarj sorunu. Telefonun şarj kullanım süresi nasıl uzatılır? Telefonumun şarjı hemen bitiyor çözümü nedir? Telefonun şarjı çabuk bitiyor diye yakınanların sayısı gün geçtikçe artmakta. Bunda telefon end

Telefonumun Şarjı Hemen Bitiyor Çözümü Nedir?

banner192
Android ve iPhone cep telefonlarda erken biten pil şarj sorunu. Telefonun şarj kullanım süresi nasıl uzatılır? Telefonumun şarjı hemen bitiyor çözümü nedir? Telefonun şarjı çabuk bitiyor diye yakınanların sayısı gün geçtikçe artmakta. Bunda telefon endüstrisinin yaptığı geliştirmeler, değişimler ve ürettikleri tasarımlar sebep olmakta. Aslında bir bakıma telefonlarımızın işlevi gitgide artmakta yani daha çok iş yapmaktadır. Mantıken çok iş yapmakta çok enerji gerektirmektedir. Öyle ki günümüzde akıllı telefon kullanan insanların yarısından fazlası telefonunu her gün şarja takmakta olup şarj aletini de yanında taşımaktadır. Telefonumuzun batarya pil kullanım süresini nasıl arttırabiliriz, inceleyelim.

Telefonumun şarjı hemen bitiyor çözümü nedir

Telefonumun Şarjı Hemen Bitiyor Çözümü Nedir Siyah Duvar Kağıdı Şarjı Uzatıyor Eğer cihazının AMOLED ekrana sahipse, ki piyasada başta Samsun ürünleri olmak üzere bir çok ürün AMOLED ekrana sahiptir; kesinlikle koyu renkli hatta ve hatta mümkünse siyah bir duvar kağıdı kullanın. Bunun sebebi ise AMOLED ekranların yalnızca renkli pikselleri aydınlatmak için güç harcamalarıdır. Koyu bir duvar kağıdı kullanmanız durumunda siyah pikseller aydınlatılmayacağından pil tüketimi azalacaktır. Eğer mümkünse uygulamalarınızda da siyah bir arka plan kullanmanız yararınıza olacaktır.   Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? Pil ömrünü uzatmak küçük adımlardan oluşmakta. Fakat bu küçük adımları uygulamanız durumunda farkı sizde hissedeceksiniz. Telefonunuz da internette işiniz olmadığı sürece 3G' yi ve hatta mobil veriyi kapatın. 3G teknolojisi pili en çok tüketen şeylerin başında geliyor. 2G kullanarak rahatlıkla mail kontrolü, Whatsapp ve bazı uygulamalarda bildirimleri sorunsuz alabilirsiniz. Şarj kullanımda tahmini %30 tasarruf sağlarsınız. GPS, Bluetooth ve Wi-Fİ özelliklerini sadece kullanmanız gerektiğinde açın, işiniz bittiğinde kapatın çünkü bu 3' ü devamlı sinyal arayarak bataryanızın hızla bitmesine sebep olacaktır. Telefonunuzun ekran parlaklığını kısık olarak kullanmanız da pil ömrünü uzatacaktır. Kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzdan silin ki her açılışta mevcut uygulamalar taranırken fazladan güç harcanmasın. Telefonunuzu mümkün olduğunca sabaha kadar şarjda tutmayın çünkü bataryanın dolduktan sonra hala şarja takılı olması ömrünü kalıcı bir biçimde kısaltmaktadır. Telefonunuz da gereksiz mesaj, resim, video vb. şeyler bulundurmayın; bilgisayara atın yada silin ki hafıza da yer kaplayarak güç tüketimini arttırmasın. Titreşimi ve yazı sesini kapatmakta güç tüketimini azaltacaktır. Diğer bir yapmanız gereken şey ise ekranın otomatik kapanma süresine en düşüğe almak olacaktır. Telefonunuza iyi davranın; her düşürdüğünüzde veya su kaçırdığınızda pil ömrünü etkiliyor olabilirsiniz. Ayrıca belirtmemize gerek yok ki telefon bataryası alacaksanız kesinlikle orjinal ürün alın ki başınız ağrımasın.   Batarya Ömrünü Uzatma Uygulamaları Telefonunuzun şarj süresi, uygulama marketlerinde yukarıda belirttiğimiz işleri otomatik kendi yapan veya farklı yöntemler kullanan uygulamalar mevcuttur. Easy Battery Saver uygulaması en popüler olanlar arasında. Bu uygulama arka planda kullanılmayan tüm uygulamaları kapatır, ekran parlaklığınızı ayarlar ve pil ömrünüzü uzatır.
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Murat Güneş - 2 yıl önce
Yukarıda soylenenlerin hepsini yaptiktan sonra. Neden akilli telefon kullansinki insanlar.

Gider bir tane 3310 tipi cihaz alir bir hafta sarj etmeden kullanir.
Avatar
Ahmet - 11 ay önce
J5 jarz yüzde 40 sonra hemen bitiyor neden
Avatar
Mehmet ali - 1 yıl önce
Tşk ederim mesajıma kısa sürede cevap verebilirsiniz mutlu olurum
Avatar
Melisa - 7 ay önce
Telefonumun markası LG güç tasarrufunu açıyorum,parlaklığı kısıyorum ama yine de şarj çok çabuk bitiyor. :(
Avatar
Remziye - 6 ay önce
Yeni batarya aldim yarim saatte bitiyor biktim sarja koymaktan bu sorunun cozumu icin ne yapmaliyim
Avatar
Aydoğan - 2 yıl önce
??????
Avatar
MuhammetAltan - 1 yıl önce
Bu siteden android telefon ve sarj sorunları gibi bir çok sorunu çözebilirsin.
Akıllı Telefonların Şarj Ömrü Nasıl Uzatılır?
Avatar
Ahmet - 9 ay önce
Sarjim hemen bitiyor dolduruyorum gene bitiyor.
Avatar
Serkan - 5 ay önce
Cep telefonumun markası LG, bataryası çabuk bitiyor.
Avatar
Esma - 5 ay önce
Telefonum j3 sarjim cokcabuk bitiyor onceden böyle degildi
Avatar
Melis Türkeli - 4 ay önce
S3 mini samsung hızla şarjı boşalıyor 100 den 70 e düştü beş dakikada
Avatar
ESMA - 4 ay önce
telefonumun şarjı anında bitiyo birde androidli değilll
Avatar
hali - 3 ay önce
nklhJ,
Avatar
WEEEEEEED - 2 hafta önce
NGHTEJGRDDMFJGH