Telefonun ekran görüntüsünü televizyona aktarma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Telefonun ekran görüntüsünü televizyona aktarma nasıl yapılır? Smart TV, Full HD Led TV ve diğer televizyonlarda, cep telefonun görüntüsü nasıl aktarılır? Görüntü taşıma yansıtma!

Ad imageAd image

Android / iPhone cep telefonların görüntüsünü Samsung, LG, Sony, Vestel, Arçelik, Beko, Sunny, Hi- Level, Philips ve diğer Smart TV / Led televizyonlara aktarma yansıtma nasıl yapılır?

Günümüzde yeni nesil çıkan televizyonlar ve akıllı telefon kullanıcılarının telefonun ekran görüntüsünü televizyona aktarma sorusu en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Akıllı cep telefonuna ve yeni nesil çıkan televizyona sahip iseniz telefonun ekran görüntüsünü televizyona aktarma nasıl yapılır? Telefonun ekran görüntüsünü televizyona aktarma Akıllı bir telefona ve yeni nesil çıkan televizyona sahip iseniz bu işlem için iki farklı yöntem bulunmaktadır.

Telefonun ekran görüntüsünü televizyona yansıtma

Telefonun ekran görüntüsünü televizyona aktarma

1) DLNA ile kablosuz aktarım 2) HDMI kablosu ile aktarım DLNA birçok elektronik cihazın kablosuz olarak veri transferi sağlayan sisteme verilen isimdir.

Ad imageAd image

DLNA ile televizyona aktarım yapmak için ilk olarak televizyonunuzun bu sistemi desteklemesi gerekmektedir. DLNA bağlantısı için bulunduğunuz ortamda kablosuz ağ bulunmalı, telefonunuz ve televizyonunuz bu ağa bağlı bulunmalıdır.

Eğer akıllı telefonunuz Samsung ise Alshare uygulaması ile kolayca bağlanabilirsiniz. Diğer cihazlarda ise uyumlu olan uygulama programını ya da medya dosyasını açarak paylaşım bölümünden televizyona uyumlu programı seçmelisiniz.

HDMI kablosu ile aktarım yapacak iseniz telefonunuza uyumlu bir HDMI kablosu almalısınız. Şarj cihazınızı HDMI kablosuna bağlamalısınız. Aksi takdirde görüntü aktarımı yapılamaz. HDMI kablosunu televizyona diğer ucunu ise telefona bağlayın. Telefonunuz televizyona aktarım yapacaktır.

Kablolu bağlantıda gecikme hiç yok denecek kadar azdır. Televizyona görüntü aktarımı yapıldıktan sonra oyun oynayabilir, internete bağlanabilir, telefonunuzda yapabildiğiniz her işlemi yapabilirsiniz. Aynı zamanda kablosuz görüntü aktarıcı cihazlarda kullanabilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 14:15

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe