Telefonun ekranından hava durumu silindi nasıl geri getirilir

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Tablette veya Android telefonda widget hava durumu ana ekranından silindi kayboldu nasıl geri yüklerim? Hava durumu uygulaması tarih saati kaldırdım widget geri yükleme çözümü.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Telefondan hava durumu uygulaması silinirse nasıl geri yüklenir diye merak edenler veya hava durumu silindi nasıl geri yüklenir şeklinde yardım isteyenler için hazırladığımız yazımızda işlemler telefon markalarına ve eski yeni modellere göre değişebiliyor.

Bazı cihazlarda widget ekleme bölümü farklı bir yerde olabiliyor. Ama mantık üç aşağı beş yukarı aynıdır. Yeterki bunun mümkün olduğunu ve seçeneğinin telefonun menüsünde olduğunu bilmek yeterli.

Bazıları çok cihazı kurcaladığından dolayı uygulamayı siliyor veya hava durumu uygulaması tam ekran olabiliyor. Bazılarıda kurcaladıkları için ekranı tamamen kaplayan saat veya widget uygulamasıyla karşılaşabiliyor. Peki silinen hava durumunu geri getirme ve küçük simge haline dönüştürme nasıl olabilir hadi inceleyelim.

Android hava durumu nasıl eklenir?

  • Telefonda boş bir ekranın üzerine gelerek basılı tutunuz
  • Menü tuşu tıklanarak ekrana gelecek ekle veya add yazısına dokunun
  • Gelen bir liste varsa bunlardan hava durumunu ya da İngilizce yazılışı widget tıklanacak
  • Ulaştıysanız buradan hava durumuna basılı tutup sürükleyerek ekrana bırakın

Bazen eklede birden çok seçenek çıktığında bir çok uygulamayla karşılaşabiliyorsunuz. Buradan arayarak ilgili seçenği seçiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Telefonda “Hava durumu” olarak yer almuyorsa “Widget” olarak aratınız. Bazı telefonlarda uygulama mağazasından tekrardan yüklenebiliyor.

Örnek Samsung hava durumunu geri yükleme için hangi adımları yapmanız gerektiği yer alıyor.

Telefonun ekranından hava durumu silindi nasıl geri getirilir
Telefonun ekranından hava durumu silindi nasıl geri getirilir
Android hava durumu nasıl eklenir?
Telefonun hava durumu silindi

Hava durumu uygulamasını geri yükleme

iPhone için silinen temel uygulamalar App Store’ de tekrardan indirilebiliyor. Samsung hava durumu silindi veya Huawei hava durumu silindi diye yardım isteyenler neyi yapamadıklarını önce yazsınlar.

LG, General Mobile, Xiaomi ve Sony Xperia markalarda farklı olabileceğini unutmayınız. Telefon ekranından hava durumu silindi ve nasıl eklenir sorunuza yanıt verdiğimizi düşünüyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Android hava durumunu geri getirme işlemleri yaramazsa Google Play’ a girip ilgili uygulamayı aratınız. Android 7.0, Android 8.0, yeni Android Pie ve Android Q gibi sürümlerde terslik göstermesi durumlardan dolayı destek maili atınız.

Yeni uygulamada ilk göze çarpan değişiklik elbette koyu renk dışında görünümde büyük oranda değişimler. Bunun yanı sıra haberlerde arama yapılabilme, materyal tasarımdan nameler ve yeni hava durumu arayüzüyle daha kullanıcı dostu olmuş. Arka planda hataların giderildiği versiyonla bir çok yeniliğe adım atıldı.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir