Telegram 500 internal server error açılmıyor

Andronova

Telegram açılmıyor erişim yok girmeye çalışıldığında "500 internal server error" şeklinde hata veriyor. Telegram neden açılmıyor detaylarıyla çözüm analize bir bakalım…

Telegram‘ a kısa süreliğine erişim yapılamadı. Çöktü mü saldırı mı alıyor bir açıklama yapılmadı. Alınan hata “500 internal server error nginx” beyaz sayfa açılıyor.

Telegram uygulamasını açanlar beyaz bir sayfayla karşılaşıyorlar. Sayfada “500 internal server error” şeklinde bir hata mesajı geliyor. Bu hatanın anlamı sunucu kaynaklı bir sorun olduğu. Saldırı alındığında, network tarafında arıza oluştuğunda, port kaynaklı sorunlar olduğunda bu şekilde bir hatayla karşılaşılır.

Telegram uygulaması çalışmadığı gibi web.telegram’ da çalışmıyor. Sorun analiz edildiğinde bazı ülkelerde de aynı sorun görülmekte. Çok sayıda tweetle şikayet mesajları alınmış. Şu an bir sorun bulunmuyor. Ama hata tekrarlanırsa aşağıdakileri deneyiniz.

Telegram 500 internal server error açılmıyor

Telegram açılmıyorsa

Telegram çalışmaması genel bir durum değilse aşağıdaki adımlar izlenerek kontrol edilebilir. Denendi sorun var ve genel değilse hatanın ekran görüntüsünü bize gönderebilirsiniz.

  • Başka cihazlarla erişim denenmeli. 
  • Bilgisayardan veya telefondan Web Telegram üzerinden kontrol edilmeli.
  • DNS değiştirilerek test edilebilir.
  • Başka internet ağlarından denenebilir. 

Telegram açılmıyorsa

Telegram, hızlı arayüze ve güvenlikle ön plana çıkan WhatsApp tarzı ücretsiz bir uygulama. Tüm iPhone ve tüm Android telefonlarla uyumlu şekilde çalışabilen Telegram bütün cihazlarla hızlıca senkronize olabiliyor. Dosya paylaşımda her hangi bir kısıtlama olmadan yani sınırsız dosya transferi yapılabilmekte. Telegram iletişim için yorum atınız.


Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 19:09

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir